catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pencere Önündeki Masa

2 posters

Pencere Önündeki Masa Empty Pencere Önündeki Masa

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 12:26 pm

Lyssa, beklediği görüşmeyi yapamamanın huzursuzluğuyla Bakanlık'tan dışarı çıktı.Hafif bir yağmur yağıyordu.Biraz ilerledikten sonra çıkmaz bir sokağa girip, oradan da Hogsmeade'e cisimlendi.Koyu mor,mevsimlik cübbesine iyice sarılıp Domuz Kafasına doğru ilerledi.Ayakları bir alışkanlığın eseri olarak Lyssa'yı oraya sürüklüyorlardı.

Gıcırdayan kapıyı biraz zorlanıp, iterek açtı.Küf ve kaymak birası kokuyordu.İçerisi barmen dışında bomboştu.Cama en uzak olan masayı seçip oturdu ve barmene dönerek;

"Bir ateşviskisi lütfen" dedi.

Sonra arkasına yaslanıp sessizliğin tadını çıkarmaya koyuldu.
Lyssa Night
Lyssa Night
Ölü/Eski Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi Başkanı

Pencere Önündeki Masa Empty Geri: Pencere Önündeki Masa

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 12:40 pm

Frodo,hâlâ onceki gecede kalmıstı.O dehseti hâlâ hissediyordu.Biraz kafasını dağıtması gerekiyordu.Daireden erken ayrılıdı ve bir seyler içmek için Hogsmeade'e cisimlendi.Aklında üç süpürgeye gitmek vardı.Lakin gecen gun Elros ve Hermi ile yasadıgı olayı hatırlayınca Domuz Kafasına dondu.Buraya ilk kez gidecekti.`Belki biraz değişiklik iyi gelir!` diye mırıldandı.Tiseleyen yagmurun altında yavas adımlarla Domuz Kafasına vardı.
İlk bakısta kimseyi gorememisti.Lakin dikkatlice bir kez daha goz gezdirince dip masaya sinmis bir halde dısarıyı izleyen Yasal Yaptırım Dairesi Baskanı Lyssa Night'ı secebildi.Yuzunde bir tebessum belirdi ve masaya yaklastı.Elini bos sandalyeye gotururken kibar bir sekilde selam verdi:"İyi gunler Bayan Night!Bu kadar yoğun bir hafta gecirirken sizi burada gormek biraz garip!"
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 12:44 pm

Dalıp gitmişken,tanıdık bir sesle birden irkildi.Kafasını Kaldırıp baktığında ,karşısında Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı Frodo Woodallen'ın durduğunu gördü.Her zaman gülümseyen,hayat dolu bu adamı görmek Lyssa'nın da içini ısıtmıştı.Yine de biraz hastalıklı gibi durduğu gözünden kaçmamıştı.

"Can sıkıntısı bay Woodallen.Size de iyi günler.Oturmaz mısınız acaba?"

Eliyle karşısındaki sandalyeyi gösterip tokalaşmak için ayağı kalktı.
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 12:55 pm

Frodo genc cadıyla tokalastıktan sonra,elini goturdugu sandalyeyi cekti ve yavasca oturdu.`Belki bana dun geceyi unutturur!` diye diledi içinden.Zira bu ara basına gelmedik olay kalmamıstı.Buyulu snitch olayına kafayı takmısken,bir de evini Barty'nin basması...Gercekten cok enteresan bir donemden geciyordu.Eger Barty'nin evini bastığını duyurursa Alwen'ın durumuna dusebilirdi ki Barty de baskına dair hiç bir iz bırakmamıstı.-Ya da Frodo bundan haberdar değildi!-Frodo Lyysa'nın konusmasını bekleyen bakıslarıyla karsılasınca tum dusuncelerinden sıyrıldı ve barmene donerek:"Bir kaymakbirası lütfen!".Sozlerine Lyysa'ya dondukten sonra devam etti:"Evet Bayan Night!Ne diyordum?...."Biraz dusundu ve hatırladığına sevinerek basladı tekrar:"Ha evet!Su sizin mesele!Galiba Elros'la bir görüşme ayarlamıssınız Bayan Night.Lakin eski dostum su an cok daha mühim bir işle mesgul kısa zamanda sizle gorusecegini zannediyorum!"
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 1:01 pm

Görüşme...Viski biraz kafasını dağıtmıştı ama Frodo yeniden hatırlattı.Minnettar sayılmazdı bunun için ama en azından konuşacak birnin olması iyiydi.

"Evet önemli bir görüşmeydi." sesini biraz daha kısarak,Frodo'ya doğru eğildi ve devam etti:
"Bu akşamla ilgili bir şeyler olabilir diye düşünüyordum.Keşke konuşabilseydik ama çok geç sanırım."

Sonra arkasına tekrar yaslanıp viskiden bir yudum daha aldı.
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 1:06 pm

Yo hayır!Bu gecenin kirlenmesine izin veremezdi.Kuskulu bakıslarını Lyssa'ya yoneltti.Fakat o konudan sıkılmıs gibiydi.Esnedi ve rahat bir tavır takınmaya calısarak cevap verdi:"Her neyse!".Esnemesi bittikten sonra da tebessümlü halini tekrar takındı:"Bayan Night!Bu gece harika olacak.Umarım bana su son yasasıklarımı unutturur!"
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 1:11 pm

"Umarım.Eğlenceli olacağa benziyor."dedi Lyssa.

Snitch'lerle uğraşan bir adam...Eminim çok yoruluyordur diye geçirdi içinden alayla karışık olarak.Rahat tavırları Lyssa'yı da rahat davranmaya itmişti.Şimdi iki başkan gibi değil de arkadaş gibi sohbet ediyorlardı.

"Yalnız gitmeyeceksin öyle değil mi?" dedi,gülümseyerek.
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 1:21 pm

Frodo bu konunun acılmasına sevinmelimi uzulmeli mi bilmiyordu.Ancak Lyssa oldukca rahatlamısa benziyordu.Frodo biraz kem küm ettikten sonra konusmaya baslayabildi:"Aa yanılıyorsunuz Bayan Night.Bu konu beni oldukca üzüyor.Zira yalnız gideceğim!".Ardından içinde soru sorma mecburiyeti hisseti:"Ya siz?"
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 1:25 pm

Frodo'nun biraz kem küm etmesiyle iyice neşelenmişti.Belki de içtiği ateş viskisinin de etkisi vardı.Gülümseyerek konuştu:

"Elbete ben de yalnız geliyorum.Buralarda kimseyi tanıma fırsatım olmadı ne yazık ki."
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 1:29 pm

İşte yine o tedirginlik.Yine terlemeye baslıyordu.Biraz sustu heyecanının dinmesini bekliyordu.Fakat geçicekmiş gibi gorunmuyordu.Frodo yine aynı seye basvurdu.Rahat gozukmeye calıstı.Lakin işe yaradığını söyleyemezdi.Yine konusma mecburiyeti hissetti ve tereddutlu bir sekilde basladı sozlerine:"Ne talihsizlik!Hele de sizin gibi genc ve guzel bir daire baskanı için!Şasırdıgımı inkar edemiycem doğrusu..."
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 1:34 pm

Şimdi gülümsemesinin yerini utangaç bir ifade almıştı.Bakışlarını Frodo'ya çevirerek, ne talihsizlik dercesine kaşlarını havaya kaldırdı.

"Ben de aynı şeyi sizin için düşünüyordum aslında."
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 1:43 pm

Frodo aynı utangaclığın Lyssa'yı da sardığını hissedince sevindi.Belki artık daha rahat konusabilirdi.Lyssa'ya doğru bakmaya basladı.Frodo,daha önce hiç yasamadığı bir duyguyu yasıyordu.Yoksa Elros'u Frodo'dan kacıran duygu simdi de Frodo'yu mu bağlıyordu?Lyssa ile göz göze geldiler.Frodo sanki derinlerde bir şeyler görüyordu.Sanki,sanki tanıyordu bu şeyi...
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 1:46 pm

Lyssa'nın sözlerinden sonra sohbetin yerini sonsuz bir sessizlik aldı.Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi duran...Karşısında oturan bu adama baktı.Talihleri ikisini de bugün buraya sürüklemişti belki.
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 1:52 pm

Evet.Artık heyecan yoktu.Terlemiyordu da!Ama zaten konusmasına gerek de yoktu sanki.Bakısları herseyi anlatıyordu.Lyssa biraz kızarmıs gibiydi.Zira böyle daha tatlıydı...
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 1:55 pm

Frodo gözlerine öyle ısrarcı bakıyordu ki Lyssa kızardığını hissetti.Ellerini yanaklarına doğru görürüp:

"Sanrırım viskiden dolayı.Ben bir tane daha alacağım siz...Yani sen...Sen de ister misin?"
Lyssa Night
Lyssa Night

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Salı Tem. 22, 2008 2:03 pm

Frodo tebessümle,evet anlamında basını sallarken söze basladı:"Bayan Night dusundum de eger yani uygun gorurseniz partiye benimle gelir misiniz?Sizinle gitmekten cok buyuk mutluluk duyacagımı bilmenizi isterim..."
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen

Mesaj tarafından Lyssa Night Salı Tem. 22, 2008 2:18 pm

Lyssa içkileri bardan alıp, sandalyesine yerleşirken Frodo konuşmaya başladı:

"Bayan Night dusundum de eger yani uygun gorurseniz partiye benimle gelir misiniz?Sizinle gitmekten cok buyuk mutluluk duyacagımı bilmenizi isterim..."

Teklif karşısında şaşırmadığını söylese yalan olurdu.Ateş viskisinden bir yudum aldı ve arkasına yaslanarak:

"Elbette ben de memnun olurum.Neden olmasın..."

Bir kavalye bulmanın sevinciyle gülümsedi.O sırada Frodo'nun arkasındaki bir saate gözü ilişti.Bir arkadaşıyla görüşmesi gerekiyordu ve geç kalmak üzereydi.Aceleyle viskiyi bırakarak ayağa kalktı.

"Afedersin benim bir görüşme yapmam gerekiyordu tamamen unutmuşum.İzninle gitmem gerek, akşam görüşürüz."

Frodo hafif bir şaşkınlık içinde ayağa kalkıp:

"Görüşürüz o zaman." dedi.O bunu söylerken Lyssa çoktan kapının yanındaki askılığa ulaşmış,mor cübbesini sırtına geçirmişti.

Kapıdan çıkarken arkasına dönüp selam verdi ve kendini rüzgarlı sokağa bıraktı.
Lyssa Night
Lyssa Night

- Similar topics
» Masa#4
» Masa 2
» Masa 3
» Masa 4