catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut

3 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut Empty Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Paz Tem. 27, 2008 4:59 pm

Castle Abelle'nin Tarihi;

Londranın en Talep gören Banliyösü Hampstead Garden Suburbs da bulunan Castle Abelle Diğer adıyla 24 numaralı konut 1907 Yılında Mimar R. Unwin tarafından dizayn edilmiştir..Diğer Hamqstead evlerinden farklı olarak Castle Abelle Mimarın Ölen karısı Abelle için tasarlanmış adeta bir nevi kaledir..1922 yıllarının sonunda Soğuk savaşın etkileriyle Yıpranmıs ve sahiplerinin ölmesi sonucunda yanlızlığa terk edilmiş Abelle uzun 10 yıl boyunca yapa yanlız kalmıştır...1935 yılında Soylu Redrock ailesinin bir üyesi tarafından fark edilen ev restore edilmiş ve tekrar Hayata dönmüştür..Abelle'nin toplam 5 yatak odası 3 salonu ve 2 çalışma odası vardır...Redrock ailesinin son Üyesi Jesus Redrock ve Karısı Allan Redrock evin 2.kez hayat bulmasını sağlamışlardır...Fakat Jesus Redrock'ın ölümüyle ev bir 10 yıl kadar yanlız ve tozlu kalmıştır..Su an ki sahibesi ise Jesus Redrock'ın Evlatlık kızı Anastasia Genevieve'dir..

Görünüş;

Şu anda ABelle'de sadece 2 yatak odası bir salon ve bir yemek odası kullanımda..evin diğer odaları bir nevi depo görevi görmekte..

Genel görünüş;

Büyük Bir bahçesi olan Abelle Karakteri bulunan bir evdir..kimilerine göre Abelle Urwin'in ruhunu içine almıştır...Bir cok insan bir cok acı ve mutluluk görmüş olan bu ev ruhu olsada olmasada oldukça güvenli ve büyüktür..evin içinde bir cok tılsımlı eşya ve önemli büyüleri barındıran eşyalar vardır..

Giriş kapısının önünde 2 adet devasa aslan heykeli vardır..Heykeller Ev sahibini kapı eşiğine geldiğinde canlanarak konuğun güvenilir olup olmadığını kontrol eder..Ev sahibinin bulunmadığı durumlarda ise mermerden birer heykeldirler

Evin Arka bahçesini özel olarak Allan Redrock tarafından dizayn edilmiştir..Cimenler çiçekler ve ağaçlar büyü sayesinde her zaman yeşildir...

Evde birde Beyaz Kaplan bulunmaktadır..Akı Adındaki kaplan Büyüler yardımıyla yaşlanmaz veya yara almaz..evin hem evcil hayvanı hemde bekçisidir..

Cocuk Odası;

Bu oda Anastasia Genevieve'e aittir. Şimdi ise evin küçük konuğu Violete aittir...Odanın duvarları büyü yardımı ile bir cok sarmaşıkla kaplanmıştır..Yeri ise yine büyü yardımıyla deniz kumu ve dalgalarla kaplıdır...Odaya yabancıların girmesini engellemek amacıyla hoş birer dekora dönüştürülen duvarlar ve parke göründüğü kadar masum değildir..Girmeden önce bir kez daha düşünmeniz gerekir..özelliklede yabancı iseniz..!

Ebeveyn Yatak odası;

Jesus ve Allan Redrock'a ait bu odayı şu anda Anastasia Kullanmaktadır..Odanın duvarlarında bulunan bir cok resim ve şamdanlar çalınmaya karşı tılsımlıdır..Ayrıca Odanın Kapısına Anastasia tarafından dökülmüş Düşmanların girmesini engelleyen kum sayesinde dost katagorisine girmeyen veya zarar verici düşünceleri bulunan kişinin kapının eşiğinden geçmesini engeller..Odadaki büyük su yatağı ve Koltuklar hoş bir dekor oluşturur

Salon;

Burası konukların ağarlandığı Kırmızı bordo ve altın sarısının yoğun olduğu gothic döşenmiş bir odadır...Yemek masasının ve koltuk takımlarının bulunduğu oda oldukça büyüktür..içeride bir cok sihirli eşya bulunmaktadır..en önemlisi kapının yanında bulunan şamdanlardır..Kapıdan geçen kişinin dost veya düşman olduğunu anlamak için konulmuş olan şamdanlar gelen kişi düsman ise yanmaya baslar..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve
Biçim Değiştirme Öğretmeni

Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut Empty Geri: Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Paz Tem. 27, 2008 7:58 pm

Gökyüzü simdi daha maviydi ve londra daha az steril bir aydınlıkla yıkanır gibiydi ,buna rağmen güneş kendini aralıklarla süt beyazı bulutların ardına gizliyordu..

Burası Anastasia'nın Evim dediği yerdi.Her zaman onu tanımladığını düsündüğü yerdi. Ama simdi buz kulesinin önünde dururken başka bir yere ait olduğunu biliyordu..Burası Buz kulesiydi kırık prensesinin buzdan kulesi..Anastasia'nın ait olduğu yerse Doğu Frizyaydı

Yere bıraktığı ve alelacele topladığı bavuluna doğru uzandı.Doğrulduğunda bir an için durakladı , sessizce durdu ve cocukken hayatının değişmezleri olan tüm o sesleri ve görüntüleri içine çekti Evin Gri kiremitlerle bezeli geniş çatısını ütülenmiş gibi düm düz ve ipeksi beyaz duvarlarını evin sağlam ve ciddi yapısını hepsini tek tek içine çekti sakin adımlarla ön kapıyı geçti ve mutfağın ahsap arka kapısının önüne geldi..Üzerindeki afgan tarzı Cekedin cebinden el yordamıyla anahtarı arayıp ağır kapıyı açtı..Her zaman arka kapıdan içeri girmeyi tercih ederdi...Yanında ki minik Misafirine dönüp göz kırptı..Kapının yanında ki Kocaman ASlan heykellerinden biri rahatsızca yerinden kıpırdandı ve Anastasia'ya doğru bir adım attı

"abeni"

dedi Anastasia sakince..Ellerini Heykelin yontma yelelerinde gezdirirken hayvan canlılara ait bir hırıldanmayla memnuniyetini belli etti..bir an için Winter'ın kıpırdanmasıyla varlıgını hissederek kızın üzerine tehtidkar bir adım attı

"Sakin ol abeni.."

dedi Anastasia..Küçük kız arkasına saklanırken..Hayvan Sahibinin rahatlatıcı sesiyle tekrar taş bir heykele dönüştü..

Elleri kolları Kitaplarla dolu Anastasianın Ahşap kapıya attığı tekmeler ve zedelenme izleri kapının üzerinde hala duruyordu..Sakince gülümsedi simdi bile içinden kapıya bir tekme atmak ve geldiğini tüm ev halkına duyurmak geçiyordu ama unuttuğu şey Kırık prenses sonsuz uykusuna daldığından beri kalede kimsenin olmayışıydı..anahtarı çevirip içeri girdi ve Wintera onu takip etmesi için bir el işareti yaptı fakat kız hala korkuyla Aslana bakıyordu

İçerisi sessiz ve soğuktu bavulunu ve Afgan cekedini masanın üzerine bırakıp mutfakta değişmeyen seyleri izlemeye koyuldu

Burası Çayın Memleketiydi Ocakta hala Martiza'nın porselen çaydanlığı duruyordu..Frının krom tutamağı üzerine asılmış çiçekli mutfak bezleri Eski Gül ağacı masa ve Sandalyeler duvara dayalı ağır mutfak rafı Anastasia içindeki cocugun dadısınin yaptığı bir kaç küçük değişiklikle içeride yakaladı..Yeni Bir Raf ikea tarzı bir dolap Beyaz bir kaç havlu bu yeni Dönemin Minik tecavüzleri ANastasia'ya büyük birer ihanet gibi geldi..O gittiğinde Buz sarayı donmalıydı Çünkü Hikaye böyleydi Prenses Sonsu uykusuna dalar ve kuledeki yaşam sona erer..

Çantasını ve Cekedini alarak büyük holden geçti ve beyaz merdivenlerden yukarı çıkarak üst katta ki beyaz kapılara sessiz bir iç geçirişle baktı..Winter onu takip ediyordu..Bir kapıyı açıp içeri bir adım attı

Bu oda Genç bir kıza aitti Beyaz ahşap mobilyalar yatağın üzerindeki Siyah ve kırmızı renklerle bezeli Yorganlar Duvarda ki Sarmaşıklar..bir an için ayaklarını çıkarıp odanın içinde ki yumusak kumlara bastı..Anıların canlanmasına neden olan bu hareket ve beraberinde gelen geniş gülümseme yatağın altından gelen kükremeyle kesildi..

Aki..!

Beyaz kar kaplanı vucudundaki tüm güçlü kasları göstererek yatağın altından çıktı..Bir anlığına olsada gözleri karşısındaki kadına ve arkasında duran karanlık suliete dikildi..

Anastasia hızla yere çöktü..yüzündeki mutluluk ve gülümseme hayvanı küçük bir kedi yavrusuna dönüştürdü adeta..hızla koşup kadının yanına yanaştı ve sürünerek şımarık küçük cocuk edasını takındı

"ahh aki.."

dedi anastasia özlemle..Hayvanın koca gövdesine sarılıp tüylerine kocaman bir öpücük verdi

"bunca zaman burada..üzgünüm dostum üzgünüm"

gözlerinin dolmasıyla bir an için boş bulundu fakat sonra Winter'ı hatırlayıp kıza döndü..

"Winter..hadi gel sev onu"

dedi kızın yüzündeki dehşeti görünce..

"Merak etme.."

diye ekledi

"Koca cüssesine bakma o hala bir bebek..eminim siz ikiniz cok iyi anlaşacaksınız..!"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut Empty Geri: Garden Suburbs /Castle Abelle/ 24 numaralı Konut

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Paz Tem. 27, 2008 9:17 pm

Bulutlar ve güneş....

Kafasını gökyüzüne çevirdi....Güneşin ölgün ışıkları gözlerini kamaştırıyordu...İnatla gözlerini kısıp güneşe bakmaya devam etti...

Bir süre sonra önünde durdukları büyük taş yapıya takıldı gözleri....Evin herhangi bir sıcaklıgı yoktu...Tam tersine soguk ve kasvetliydi...Burası ona yetimhaneyi hatırlatmıştı...Aslında görünüş olarak benzemiyordu...Ama buraya gelince yetimhane ilk gittigi zamanlar hissettigi o yanlızlık ve hüzün yine omuzlarına çökmüştü...

Sakince ellerini kızıl saçlarında gezdirdi...

Orda çektigi acıları burda çekmiycekti...Burda sadece mutlu olmalıydı...Cyrill'ın yanında...

Kadın dönüp Dıxy'e göz kırpınca düşünceleri dagıldı....

Kadın öne dogru adım attı....Kapının yanında duran aslan heykeli yerinden kıpırdadı...

Dıxy bunu beklemedigi için yerinden sıçradı...Korku dolu gözlerle heykele bakıyordu...Yetimhanede geçirdigi yıllardan sonra biranda Hogwarts'a gitmesi...Büyüler...Garip Kitaplar...Uçan süpürgeler...Şimdide Hareket eden heykeller...Hala bazı şeylere alışamamıştı...

"abeni" dedi kadın taş heykeli okşarken...

Dıxy adım atınca heykelin bakışları üstünde dondu....Dıxy'e dogru adım atınca hemen Cyrıll'ın arkasına saklandı...

"Sakin ol abeni.." dedi kadın...

Dıxy bakmaya korkuyordu....Sıkıca Cyrıll'ın koluna kafasını gömmüştü...Heykel Oldugu yerde donunca Cyrıll'ın arkasından çıktı...

Ama hala heykele korku dolu gözlerle bakıyor....Sanki tekrar canlanmasını bekler gibi...

Kapıdan içeri girdiklerinde rahatlamıştı...

İlgiyle mutfagı inceliyordu...Evin dış görüntüsüyle tezat oluşturuyordu burası....

Mutfaktan hole yürüdü kadının arkasından....Hol kocaman ve gösterişliydi...Kendi etrafında hızlıca dönüp etrafı inceledi...

Bembeyaz merdivenden yukarı çıkarken elini merdivenin kenarlıgında dolaştırdı...Bembeyaz ve göz alıcı diye düşündü...

Kadın beyaz bir kapıyı açıp içeri girdi...Dıxy de arkasından odaya girdi....

Önündeki manzara onu hayrete düşürmüştü....Deniz , kum , sarmaşıklar....

Odanın duvarlarını kaplamış olan sarmaşıklarda elini gezdirdi...Odanın içinde hafif yaprak kokusu vardı....Derin bir nefes aldı....O güzel yaprak kokusunu içine hapsetmek ister gibi....

Egilip yerden bir avuc kum aldı....Ellerinin arasından kayışı ve yere düşüşü onu büyülemişti...

Birden yatagın altından çıkan kaplan onu daha çok etkilemişti...

"Aki..!" dedi kadın....

Dıxy ise yerinden kıpırdamadan kaplana bakıyordu...

Kadın kaplana sarılıp tüylerini okşadı...Dıxy merakla kaplanın hareketlerini izliyordu....

Biraz kokmuş....Biraz da sevmişti...

"bunca zaman burada..üzgünüm dostum üzgünüm"dedi kadın ve Dıxy'e dönüp

"Winter..hadi gel sev onu" dedi....

Dıxy bunu beklemiyordu....Şaşkınlıkla karışık bir korku sardı vücudunu...

"Merak etme.." dedi kadın Dıxy'nin korkusunu anlamış olacaktı ki....

Ve ekledi:

"Koca cüssesine bakma o hala bir bebek..eminim siz ikiniz cok iyi anlaşacaksınız..!"

Dıxy küçük adımlarla kaplana yaklaşıyordu.....Aralarında fazla mesafe kalmayınca elini yavaşca kaldırıp bi kaç adım daha attı...Dizinin üstüne çöktü...Şimdi kaplanla burun burunaydı...Lini yavaşca hayvanın kulaklarının arkasına götürdü....

Kaplan temas edince gürlemeyle karışık bir ses çıkardı...Dıxy ürkerek elini boynundan aşagı sırtına indirdi...Tüylerinin elinde bıraktıgı his çok güzeldi...

Yavaş yavaş korkusunu yenmeye başlamıştı....Elini Kaplanın kafasında gezdirdi..

Cyrıll'a dönüp:

"Çok tatlı....Biraz fazla büyük....Ama yinede sevdim..."dedi...ve ekledi:

"Beni biraz korkuttu!..."

Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Paz Tem. 27, 2008 9:41 pm

Anastasia Kızın Akiyi sevmesini bir süre geriden izledi..Bu hareketler ona cok tanıdık gelmişti..20 yıl önce tandığı bir başka küçük kızda aki'yle aynı bu şekilde karşılaşmıştı..!

Tabi o zamanlar aki 3 haftalıktı..ve dişleri yoktu bu nedenlede Anastasianın ellerini hep ağzına alırdı..Hatta ikili çok kısa sürede yakın arkadas olmuşlardı yaklaşık 3 saat içinde! ve Aki 2 aylık olup dişleri çıktığında garip bir huy edinmişti..Ne zaman korksa veya ne zaman oyun oynamak istese Anastasia'nın elini hafifçe ısırırdı..Ve anastasia'da hayvanın kulağına eğilip küçük bir kızın bilmemesi gereken bir dizi küfürünü söylerdi..Bu onların sevgi oyunuydu

"Çok tatlı....Biraz fazla büyük....Ama yinede sevdim..."

Dıxy'nin sesi bir an için Anastasia'yı düşüncelerinden sıyırdı..

"Beni biraz korkuttu!..."

Son sözleri yakalayabilmişti ancak..sakince gülümsedi

"İlk geldiğinde beni de korkutmuştu"

dedi gözlerini kaplanın beyaz kürküne dikerek

"küçüktü ama devasa pençeleri vardı ve beni ilk gördüğünde üzerime atlayıp eteğimi lime lime etmişti"

minik bir kahkaha attı ve hızla ayağa kalktı..Elindeki minik bavulu yatağın hemen önünde duran küçük koltuğa koydu

"Burası artık senin odan"

dedi Dıxy'ye..

"dilersen dekorasyonunu değiştirebiliriz..Ama bu dekoru her zaman sevdim..allan yani annem benim için yapmıştı"

ellerini duvardaki yapraklarda gezdirerek aniden kıza döndü

"ne dersin?"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Paz Tem. 27, 2008 9:55 pm

"İlk geldiğinde beni de korkutmuştu" dedi Cyrıll....

Önündeki kaplana bakıp....Kafasını yana yatırdı...Aslında sevimliydi...Kükremese ve o koca pençeleri olmasa....Diye düşündü Dıxy....

"küçüktü ama devasa pençeleri vardı ve beni ilk gördüğünde üzerime atlayıp eteğimi lime lime etmişti"dedi Cyrıll...

Kafasını kadına çevirip güldü...Bian içinde mutluluk kabardı...Sanki daha önce böle hissetmemiş gibiydi..

Bu...Bu...Biyere ait olmak gibi birşeydi...Dıxy artık buraya aitti....Burasıydı onun eviydi...Cyrıll'ın yanı...

Kadın Dıxy'nin bavulunu koltuga koyup kıza baktı.....

"Burası artık senin odan"dedi...

Dıxy Odayı baştan aşagı süzdü...Rahatlatıcı bir havası vardı..Odada en çok duvardaki sarmaşıklar ve Hafif yaprak kokusu hoşuna gitmişti...Camın kenarına gidip dışarıya baktı....Güneş ışıkları camdan içeri giriyordu....Cama arkasını dönüp odaya baktı...Artık burası Dıxy'nin odasıydı...

Gülümseyerek Cyrıll'a baktı...

KAdın:

"dilersen dekorasyonunu değiştirebiliriz..Ama bu dekoru her zaman sevdim..allan yani annem benim için yapmıştı""ne dersin?"

dedi....

Dıxy odayı tekrar süzdü....Odanın bu hali okadar güzeldiki....

"Böyle kalsın" ellerini yapraklarda gezindirdi..."Çok güzel bu sarmaşıklar!"dedi...

Ve ekledi:

"Annen Zekli kadınmış!" sırıtarak...
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Paz Tem. 27, 2008 10:09 pm

Anastasia Kızın hareketlerini izliyordu..OLdukça sevimliydi..Bu kadar sevimli bir şeyin elinde bu kadar öldürücü bir şeyin olması diye düşünce Anastasia..Bu dünyanın küçük kıza armağan ettiği bir felaketti..

Hayatı boyunca kaçmak zorunda kalacaktı...Güya iyi olan yoldaşlık ve seherbazlar asla onu koruyamayacaktı..Zaten Ölüm yiyenler ve Karanlık lord'da fazla salaktı..İki tarafın arasında gidip gelecekti bu küçük kız

İki tarafa ait olamamanın ne olduğunu iyi bilirdi Anastasia..

"Böyle kalsın" ellerini yapraklarda gezindirdi..."Çok güzel bu sarmaşıklar!"dedi Dıxy...

Ve ekledi:

"Annen Zekli kadınmış!" sırıtarak

Kızın sözleri düşüncelerinden tekrar onu ayırmıştı..

"evet zevkli bir kadındı allan"

dedi ellini çenesinde gezdirirken

"doğayı ve hayvanları cok severdi..Aki bana 7. yaş günü hediyesi olarak getirilmişti"

elleriyle saçını düzleyip hayvana doğru bir kaç adım attı

"ne yazıkkı Aki ben 15 yaşına geldiğimde ölümle pençeleşti..Ve jesus bir çok özel büyüyle on hayatta tutmanın bi yolunu buldu"

hızla kıza döndü

"bu nedenle Aki tam bir evcil hayvan sayılmaz daha cok evin bekçisi ruhu gibi birşey.."

koltuğa gidip kızın bavulunu açtı içinden bir elbise çıkararak kıza uzattı

"hadi dixy bunu giyde öğlen yemeği yemeye çıkalım..ve birazda alışveriş yapalım Şayla Abelle bana küsmüş!!"

Küçük kız üzerini giyindikten sonra İkili evden ayrıldı
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 2:24 pm

11 yaşında ki bir kızla gece yarısına kadar gezmek ancak Anastasia gibi sorumsuz bi insanın yapabileceği türden bir şeydi..Fakat yinede cocukla oldukça çok eğleniyordu

Yatağına uzandığında neredeyse güneş doğmak üzeriydi aki yatakta yanına uzanıp kafasını kadının hassas karnına koyduğunda Anastasia'nın içini bir huzur kapladı..Yıllar önce kaybettiği bir şeyi simdi yeniden bulmuş gibiydi

Bu bir sevgiden cok bir sorumluluk bir hayat amacıydı..Yavaşça hayvanın başını okşayarak uykuya daldı

"tık tık"

Hızla gözlerini açtığında saat öğlen olmuştu esneyerek uyandı..Akiyi aradı gözleri fakat büyük ihtimalle hayvan çoktan yeni oyun arkadasının yanına gitmişti bile..

"tık tık"

Bu ses nereden geliyor diye düşünmeye henüz vakit bulamamışken camda duran baykuşu gördü..Acaba Lusthean'dan bir görev diye düşünerek yerinden kalktı ve Camı açıp baykuşun gagasındaki mektubu aldı

"hayır Lusteah'dan değil"

diye mırıldandı..Lusteahın kullandığı parfüm ve zarf böyle değildi..Merakla zarfı açtı içinde oldukça düzgün bir el yazısıyla

"Bu gün saat 2 de Ged's Wizzar Club'de sizinle görüşmek istiyorum

Ak büyücü Alwen Crook"

yazıyordu..okumayı bitirince yüzü buruştu..Ak büyücünün onunla ne gibi bir işi olabilirdi ki ?

saate baktı geç kalmak istemiyorsa hızla giyinmesi gerekiyordu..

Allan'ın Dolabina doğru yürüdü..Henüz kendi kıyafetlerini yerleştirmemişti Dolabı açtığında içini bir huzur kapladı..Eski kıyafetlerdi Modaya uygun değillerdi ama Allan'a aittiler ve hoş nergis kokusu burnuna dolarken ölmüş annesini andı..

Küçükken hep giymeyi hayal ettiği Siyah ipek elbiseye doğru uzattı elini..Belki simdi giyebilirdi..

Elbise tam olarak üstüne uymuştu..Siyah ipek vucudunu sım sıkı sarmıştı ve elbisenin boyun kısmında ki taşlı işlemelerle oldukça güzel görünüyordu..

Altın sarısı saçlarını sert bir topuzla toplayıp masının üzerinde ki dantelli eldivenlerini ve uzun kürklü pelerinini giydi

Son olarak Kan kırmızı ruju dudaklarına sürdükten sonra Allan'ın en sevdiği kokusunu soynuna sürdü

"aki..!"

diye seslendi odadan..Hayvanın içeri girmesi 2-3 saniye sürdü

"Dixy'ye göz kulak ol Aki..her ne olursa olsun yanından ayrılma"

hayvan sanki anlamışcasına kadının gözlerinin içine anlamlı anlamlı baktı..Bir kaç dakika sonra Anastasia Hızlı adımlarla gözden kayboldu
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Ptsi Tem. 28, 2008 4:39 pm

Sonsuzdu sanki....Sonsuza kadar uzanıyordu orman...Agaçlar...Dallar..Yapraklar...
Gökyüzü gözükmüyordu...Etraf rutubetli ve karanlıktı...
Kokuyordu..
Tek başınaydı yine...
Cyrıll'ı arıyordu gözleri...Ama tek gördügü ormandı...
Arkasına dönüp baktıgında o siyah kukuletalı adamı gördü...
Birşey arıyorlardı...Dıxy'e ait bişeyi...
Arkasına bakmadan koşmaya başladı....
Asasını gögsüne bastırıyordu...
Bacakları artık yorulmuştu...
Daha hızlı koşmaya çabalıyordu...
Gittikce yaklaşıyorlardı...
Dıxy arkasını döndügünde adam elini kızın omzuna koydu.....
Elindeki asayı almak istiyordu....
Bianda kukuletası düştü...
Çirkin....Siyah saçlı gözleri kıpkırmızı bi adamdı....

Sıçrayarak uyandı...Yatagın ucunda yattıgı için yere dogru yuvarlandı...Düşmesini engellemeye çalışırken komidinin üstündeki şeyleride üzerine dogru çekti...Komidinin üstündekiler suratına dogru düştü...

Yalpalayarak ayaga kalktı...Bian kendini o ormanda sandı...Birkaç saniye sonra odasında oldugunu anladı...Derin bir nefes aldı...Kaplan Winterın hareketlerini izliyordu...

Kaplana yaklaşıp yere egildi ve sırtını okşadı....Ayaga kalkıp odanın kapısını açtı ve Odadan çıktı...Sallan sallana yürüyordu...banyoya girdi...Yüzünü yıkadıktan sonra aynadaki görüntüsünü inceledi...

Kızıl saçları dagılmıştı...Gözleri ise kıpkırmızı olmuştu...Gözlerini ovuşturdu...Banyodan çıkıp odasına döndü...Taragı arıyordu gözleri yerde iki kitabın arasında duruyordu...Taragı alıp saçlarını taradı...Taragı yatagın üzerine fırlattıktan sonra dolaba yöneldi...Dolabın kapaklarını açıp söyle bi inceledi...Kırmızı fileli etegi ve siyah tişörtü aldı...Üstünü giyindikten sonra odadan çıktı.....

Beyaz merdivenlerden aşagı yavaş yavaş indi...Mutfaga gidip kurabiyelerden bir tane aldı...Salona yürüyüp Cyrıll'a bakındı ama hiçbiryerde göremedi...Evde olmadıgından emin olunca koltuga oturup komidinin üzerinden rasgele bir kitap aldı ve ortalarından biryerden okumaya başladı....
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 4:49 pm

Anastasia Yol Boyu Alwen'i ve konuşmalarını düşünüp durdu..Winter'ı Sevdiği için değil asayı korumak için istiyordu ne olursa olsun bu da bir tür çıkarcılıktı Anastasia için..Kendini Conjuresden ve onlardan üstün görmesine karşın Alwen'inde kendisinden bir farkı olmadığını düşündü

Bahçeden içeri bir adım attığında Saat neredeyse 4 olmuştu..Winter'ı alıp alışverişe gitmeyi düşündü..Kapıya geldiğinde Abeli her zamanki gibi kadını karşıladı bir süre kapıda oyalandıktan sonra içeri girdi

"Dıxy ben geldim"

dedi sakince..Kız seslenmelerine cevap vermemişti fakat salonda oturuyordu yanına doğru yürüdü

"Hadi vakit kaybetmeyelim Hayatım Madam Malkin'den bir kaç cübbe almam gerekiyor..Ve sanada bir kaç cübbe almamız gerekiyor"

dedi ve Akiyi okşayarak Dıxy'i izlemeye koyuldu
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Ptsi Tem. 28, 2008 4:55 pm

"Dıxy ben geldim"

Cyrıll'ın sesini duyunca sevinçle kitabı kapatıp salona gelmesini bekledi...Kadını görünce suratına geniş bir gülümseme yayıldı...Gördügü o korkunç rüyayı unutmuştu...

Elini turuncu saçlarının arasında gezdirirken rüyayı anlatmasımı daha iyi olur yoksa anlatmamasımı bilemiyordu...

"Hadi vakit kaybetmeyelim Hayatım Madam Malkin'den bir kaç cübbe almam gerekiyor..Ve sanada bir kaç cübbe almamız gerekiyor"dedi Cyrıll...

Dıxy'nin düşünceleri dagıldı ayaga kalkıp gülümseyerek:

"Peki...."dedi...Etegini düzeltip:

"Sanırım ben hazırım!"dedi şirin bir şekilde...

Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 5:00 pm

Anastasia Bir kahkaha attı..Alwen ve korkunç geçen görüşmelerini unutmuştu bile

"Peki o halde önden buyrun"

dedi elini kapıya doğru yöneltti Dıxy kapıya gidene kadar bekledi sonra yere çöküp akinin tüylerini hoyratca sevdi ve hayvanın kulağına bir şeyler fısıldadı

Yerinden doğrulup Dıxy'ye katılması uzun sürmedi...Biraz bahçede dolandıktan sonra Londra sokaklarında gözden kayboldular
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Tem. 29, 2008 7:44 pm

Güneş Tepelerin ardında batarken Londrayı kızıl bir aydınlık çevrelemişti..Bu gün evin içinde bir koşturmaca hakimdi..Anastasia misafiri için her şeyin dört dörtlük olmasını istiyordu bu nedenle işe yeni alınan ev cinlerini zorluyordu

Saat 7 olduğunda evdeki hazırlıkların coğu tamamlanmıştı..Baş ev cini Marge ve Yardımcıları Masayı bir cok güzel yemeklerle donatmıştı..Masanın başına geçip son düzeltmeleri yaparken İnce dilimlenmiş salatalıklardan birini ağzına attı Anastasia

En güzel görünen şey süphesiz Saraba batırılmış tavuktu ve Anastasianın karnı acıktığının sinyallerini veriyordu..

"Pekala"

dedi ev cinlerine dönerek

"iyi iş çıkardınız..simdi gidip dinlenebilirsiniz"

Ev cinleri cocuk gibi sevinerek hızla salonu terk ettiler..Anastasia'da üst kata çıkıp Dıxy'nın kapısını tıkladı

"Hazırlanmaya başla hayatım birazdan misafirimiz gelecek"

Sözlerini bitirince kendi odasına giderek Bu gece için özellikle ayırdığı Beyaz İpek elbiseyi giydi..Elbise Streçti ve göğüs kısmı taşlarla süslenmişti..Elbisenin dar ve likralı kumaşı vücut hatlarını belli ediyordu

Saçlarını Dağınık bir topuzla toplayıp Hafif ama hoş bir makyaj yaptı..Bu sırada Aki Kapıda durmuş Anastasia'yı inceliyordu

Hayvana bakarak sessizce sırıttı..Bu gecenin bir fekalete dönüşmemesini diledi içinden...Dıxy'ye Gelen kışının yakın bir dostu olduğunu söylemişti..Hoş bu geceden sonrada böyle olmasını diliyordu..Beyaz merdivenlerden Aki ile birlikte inip salonun rahat koltuklarından birine oturdu..Hayvan Başını Dizlerinin üzerine bıraktığında Anastasia Hala Alwen'i ve geceyi düşünüyordu..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Salı Tem. 29, 2008 8:17 pm

Büyük bir malikanenin önünde uzun boylu ve dimdik bir siluet belirdi. Alwen bir süre durup halsiz halsiz koca malikanenin siluetini inceledi. Sonra da karnının guruldadığını farketti ve bahçe kapısından içeiye adımını attı.

Tam o anda, varlığını o ana kadar farketmediği iki aslan silueti beliriverdi tepesinde. Alwen korkudan resmen zıpladı. Hemen asasını çıkardı ama daha birşey yapmaya yeltenemeden aslanlar tekrar kaidelerine dönmüş, bir heykel kadar hareketsiz durmaya başlamışlardı bile. Alwen onların zaten bir heykel olduğunu biraz sonra farketti.

Bahçeyi geçip, malikanenin kapısına yürürken daha ihtiyatlı davrandı. Her an üstüne cins bir yaratığın atlamasını bekliyor gibi bir hali vardı. Kapıya vardı ve değişik şekillerde kıvrılmış tokmağa baktı. Acaba çalsam mı diye düşündü. Ama riske girmemeye karar verdi ve asasını uzatarak zile dokundu bunun yerine. Kapının açılmasını beklerken, eşikte halsiz halsiz sallanıyordu.
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Tem. 29, 2008 8:28 pm

Anastasia Neredeyse uykuya dalacaktı..fakat kulağına o melodik tını geldiğinde Alwen'in geldiğini anladı..akinin başını okşayıp ayağa kalktı..Üzerindeki elbiseyi el yordamıyla düzeltip kapıya doğru bir adım attı..bu sırada Aki'nin koca kaslı Vucudu ondan önce davranıp kapının önünde beliriverdi

"Aki..Sakin ol !"

dedi Anastasia..Hayvana ilk kez bu denli sert çıkışmıştı..Aki Anastasia'nın sesindeki Sertliği fark etmiş olacak ki bir kaç adım geriledi

Kadın İnce elleriyle kapının tokmağını tutup çevirdi..Karşısında Bitkin Alwen Crook'un sulietini gördüğünde Yüzüne koca bir gülümseme yayıldı

Bu onun tarzıydı..Bir insandan ne kadar nefret etsede ne kadar sinir olsada bu ancak 3-4 saat sürüyordu..Sonra birden Siniri geçiyor ve Karşıdaki insana daha önce nasıl davranıyorsa öyle davranıyordu..

"Sevgili Alwen"

dedi sakince..Bu sırada Aki Başını uzatıp adamı inceledi..Anastasia'nın sert bir bakışıyla tekrar yere yatıp büyük pencelerini başının üzerine koydu

Adam içeri bir adım attığında Nazikçe üzerinde ki cekedi omuzlarından aldı ve Yanı başlarında ki Askıya astı..Sonra Samimi ama dostça bir şekilde Alwenin yanağına bir öpücük kondurdu

"Lütfen içeri geç.."

dedi nezaket dolu bir sesle...Ve yavaş adımlarla Salona geçtiler..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Salı Tem. 29, 2008 8:33 pm

Dıxy dolabın önünde durmuş giyicegi kıyafeti seçmeye çalışıyordu....Önünde duran kırmızı,Pembe ve mavi elbiselere baktı....

"Ihm..Hangisini giysem acaba?!" dedi...

Pembe elbiseyi alıp aynaya bakarak üstüne tuttu...Güzel olduguna karar verince hızlıca üstündekileri çıkarıp elbiseyi giydi...

Pembe kurdeleyi saçına taktıktan sonra sonkez aynada kendine gülümseyerek baktı...

Yatagın üzerine oturup kolyelerin bulundugu kutuya bakıyordu...Küçük pembe kalpli kolyeyi boynuna geçirdi...

Cyrıll'ın gelicek olan arkadaşını çok merak ediyordu...

"Nasıl biri acaba?" diye mırıldandı...

Kapının çaldıgı duyunca aynada kendine son bi kez bakıp odadan çıktı....

Beyaz merdivenlerden agır agır aşagıya indi...Salondan içeri girince Cyrıll'a

"Arkadaşın geldimi?!" dedi neşeyle..Ve Cyrill'ın yanında duran adamı gördü..

Bu yaşlı tonton amcanın bakışları pek hoşuna gitmemişti ama Cyrıll'ın arkadası olduğu için ona güvenebilirdi...
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından Alwen Crook Salı Tem. 29, 2008 9:08 pm

Alwen, ışıl ışıl salona ayak basınca ve karşısında Anastasia'yı görünce içtenlikle gülümsedi. Kadının onu karşılama şeklinden ve samimiyetinden oldukça etkilenmiş ve hoşnut kalmıştı. Ona bakıp gülümsedi ve halini hatrını sordu. Anastasia bugün özellikle göz alıcı görünüyordu doğrusu. Başını kaldırıp devasa salona göz gezdirdi. Çok tarihi hatta neredeyse antik bir havası vardı. Koltuk döşemelerine, beyaz merdivenlere, halılara ve avizelere neredeyse turistik bir ilgiyle göz gezdirdi.

Derken hemen birkaç adım ötede duran kızı farketti. 10 yaşından daha büyükmüş gibi durmuyordu. Kızıl saçları ve çocuksu mutluluğuyla aydınlanmış yüzüyle çokta sevimli görünüyordu. Ona bakıp gülümsedi, en içten ve çocuksu gülümsemesiyle.

Yanına yürüyüp elini uzattı. "Merhaba" dedi. Onu yeniden baştan aşağıya bir süzdü. Sonra yeniden Anastasia'ya döndü. "Bu güzel bayanla tanıştırılmaktan onur duyacağım" dedi manalı bir bakış atarak.
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Salı Tem. 29, 2008 9:15 pm

"Merhaba" dedi adam ve Dıxy'nin yanına gelip elini uzattı....

Dıxy tereddütle elini uzatıp neşeli sesini bozmadan:

"Merhaba!" dedi...

Adam Cyrıll'a dönüp

"Bu güzel bayanla tanıştırılmaktan onur duyacağım"dedi...

Dıxy şaşırmış bir şekilde sırıtarak adama bakıyordu...Böyle bir ilgiyi beklemiyordu aslında...Bu yüzden şaşırmıştı...
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Tem. 29, 2008 9:20 pm

Anastasia İkiliyi gülümseyerek izledi..Alwen gerçekten cocuklarla anlaşmayı iyi biliyordu

"Bu güzel bayanla tanıştırılmaktan onur duyacağım"

Alwenin son sözlerini duyduğunda biraz gerildi..Fakat Belli etmeden gülümsedi..

"Alwen..Dıxy Blossom.."

dedi sakince

"Çok yakın Bir dostum.."

sonra Dıxy'ye göz kırptı ve devam etti

"Dıxy bu beyde Alwen Crook..Yakın bir arkadasım"

Bu sırada Masadan gelen yemek kokularını ve hatta yemeği hatırlayıp Dıxy ve Alwen'e döndü

"artık Yemeğe geçsek iyi olacak..Önden buyrun Alwen"

dedi ve Alwen Crook'un masaya oturmasını bekledikten sonra Dıxy ile beraber Masaya oturdu..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Salı Tem. 29, 2008 9:37 pm

Alwen tekrar Dixy'ye bakıp gülümsedi. Hatta hiç utanmadan önünde gösterişli bir reverans yaptı ve "Memnun oldum Miss Blossom" dedi. Sonrasında gelen masaya oturma davetini ise havada kaptı çünkü karnı biraz önce gerçekten de guruldamıştı. Bayanların bu sesi duyup duymadığından emin değildi ama duymamış olmalarını ümit ediyordu.

Masa enfes görünüyordu. Binbir çeşit yemek vardı üzerinde ve Alwen birçoğunu tanımadığını farketti. Tanımadığı yemekleri ilk kez tatmaya bayılırdı. Önce bir gözlerini doyurmak için hepsine iştahlı iştahlı baktı. Etli ve sebzeli börekler... Yahniler ve mantarlı soteler... salatalar... çeşniler ve şarap şişeleri. Masada ona gösterilen yere oturdu ve şöyle bir etrafına bakındı...

"Hiç ev cini göremiyorum!" dedi, yapmacık bir merakla. "Bu kadar maharetli olduğunu tahmin edemezdim açıkçası Anastasia"
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Salı Tem. 29, 2008 9:52 pm

"Alwen..Dıxy Blossom.." dedi Cyrıll ve ekledi:

"Çok yakın Bir dostum.."

Dıxy'e göz kırpmıştı...Gözleri sevinçle parladı...
Son günlerde Cyrıll'ın davranışları çok hoşuna gidiyordu...Yetimhanedeki yıllarından sonra onunla böyle ilgilenen birinin olması onu çok mutlu etmişti...Düşüncelerini cyrıll'ın sesi dagıttı...

"Dıxy bu beyde Alwen Crook..Yakın bir arkadasım"dedi

Dıxy gülümseyerek kafası karışmış gibi adama baktı...

Adam önünde egilip:

"Memnun oldum Miss Blossom" dediginde Dıxy kıkırdadı ve elbisesinin eteklerini tutup dizlerini hafifce kırarak:

"Bende memnun oldum!"dedi..

Cyrıll:

"artık Yemeğe geçsek iyi olacak..Önden buyrun Alwen" dedi..

Adam masaya oturunca Dıxy'de Cyrıll'la birlikte masaya oturdu...Önündeki yemekleri tatmak için sabırsızlanıyordu....

"Hiç ev cini göremiyorum!""Bu kadar maharetli olduğunu tahmin edemezdim açıkçası Anastasia" dedi adam...

Dıxy kıkırdayıp :

"Cyrıll yapmadı bu yemekleri...Ev cinlerini dinlensinler diye mutfaga gönderdi sadece!"... dedi ve cyrıll'la baktı göz ucuyla..

Sanki biranda aklına gelmiş gibi:

"Cyrıll bu adam arkadaşın olmak için çok yaşlı değilmi?!" dedi merakla...
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Tem. 29, 2008 10:01 pm

Anastasia Masaya oturduklarında Önündeki Tavuktan Bir parça alıp tabağına yerleştird..Bir taraftan Bıçakla Tavuğu parçalıyor bir taraftanda Alwen ve Dıxy'nin sohbetlerini düşünüyordu

İlk konuşan alwen oldu

"Hiç ev cini göremiyorum!"

dedimişti adam

"Bu kadar maharetli olduğunu tahmin edemezdim açıkçası Anastasia"

Anastasia çatalını ve bıçağını kibarca Tabağının kenarına koydu ve gülümseyerek ağzını açtı..Tam bu sırada Dıxy konuşmaya başlamıştı

"Cyrıll yapmadı bu yemekleri...Ev cinlerini dinlensinler diye mutfaga gönderdi sadece!"

Anastasia Biraz bozulmuştu..Sonuç olarak ALwene yemeği kendisinin yaptığını söyleyip böbürlenecekti..Kaşlarını çatıp Dıxy'ye baktı..Ama ona kızamadı ve bir kahkaha attı

Dıxy'ye tam olarak bir uyarıda bulacaktı ki küçük kız ikinci bir bomba patlattı

"Cyrıll bu adam arkadaşın olmak için çok yaşlı değilmi?!"

Anastasia eğlenmeye başlamıştı..Bir kahkaha daha attı

"Cok ayıp Dıxy..Hem bende senin arkadaşın olmak için fazla yaşlıyım?"

dedi ve gülmemek için dudağını ısırdı..Küçük bir cocuğun çevrede olması böyle bir şey diye düşündü..Bunu düşünürken ister istemez eli ipek elbisenine gitti..karın boşluğunda ki bir yaranın üzerinde durdu eli..ve tekrar acıyı hissetti ama düşüncelerinden uzaklaşarak tekrar dıxy ve alwen'e odaklandı..ne yazıkkı artık az önce ki kadar neşeli değildi..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Çarş. Tem. 30, 2008 2:42 pm

Alwen kahkahalarla gülüyordu. Dixy'ye baıp kafasını salladı bir yandan gülmeye devam ederken. "Demek ev cinlerini dinlenmeye gönderdi ha?" dedi. Aynı zamanda küçük kızın hareketlerini de gözlemlemeye çalışıyordu ve onun ne kadar mutlu olduğunu gördükçe gerçek bir sevinç hissetti uzun zaman sonra yeniden.

"Evet" diye devam etti. Bir yandan tabağına doldurduğu pek çok farklı yemeği dilimleyip, doğramakla uğraşıyordu. "Ben gerçekten çok yaşlıyım. Noel Baba'yı tanır mısın bilmem? Onunla aynı sınıftaydık" Dixy'ye bakarak güldü ve Dixy'nin bakmadığı bir anda Anastasia'ya neşeyle göz kırptı. Dixy ise biraz heyecanlanmış görünüyordu. Alwen alabildiğine uydurmaya devam etti, çocukları hoş hikayelerle sevindirmek hoşuna giden bir şeydi. "Hatta ondan bile bir buçuk ay büyüktüm. Zavallıcık, yaklaşık 500 sene kadar evvel ejderhaçiçeğinden ölene kadar beraber çok serüven yaşadık. İstersen sana bir tanesini anlatabilirim!"

Bunun üzerine hayli kısa ve tam olarak o anda uydurduğu, uçan geyiklerin bir muggle uçağına çarpmasıyla ilgili saçma sapan bir hikaye anlatmaya başladı. Bitirdiğinde de bu hikayeye en fazla kendisi güldü.
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Çarş. Tem. 30, 2008 3:00 pm

"Demek ev cinlerini dinlenmeye gönderdi ha?" dedi adam ve kahkahalarla gülmeye devam etti..

Dıxy gülümseyerek başını salladı...Kendisiyle böyle ilgilenen birilerinin olması onu çok mutlu etmişti...İçinden bu mutlulugunun asla bozulmaması için tanrıya yalvardı...

Adamın sesiyle ilgisini tekrar sofraya verdi..

"Evet" "Ben gerçekten çok yaşlıyım. Noel Baba'yı tanır mısın bilmem? Onunla aynı sınıftaydık" dedi adam gülümseyerek..

Dıxy yetimhanede akşamları okudukları kitapları hatırladı...Kocaman göbekli uzun beyaz sakallı adamı hatırlamıştı...

Kıkırdayarak:

"Evet biliyorum!" dedi...

"Hatta ondan bile bir buçuk ay büyüktüm. Zavallıcık, yaklaşık 500 sene kadar evvel ejderhaçiçeğinden ölene kadar beraber çok serüven yaşadık. İstersen sana bir tanesini anlatabilirim!"dedi adam...

Dıxy sevimçle :

"Anlat!" dedi...

Hikaye dinlemeyi çok severdi zaten...Adam hikayeyi bitiridikten sonra kıkırdayarak:

"ilk geldiginde seni hiç sevmemiştim ama simdi eğlenceli yaşlı bir insan olduğunu gördüm!" dedi...

Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Çarş. Tem. 30, 2008 3:22 pm

Bu randevunun bu derece iyi geçmesi Anastasia'yı memnun etmişti..ALwen Crook'un hikayeleri ve Winter'ın bombaları ortamdaki sert ve gergin havayı bir an için dağıtmıştı..Anastasia artık emindi Winter kesinlikle onunla kalacaktı...

Bu sırada Aki ürkekçe salondan içeri girdi ve başını Anastasia'nın dizlerinin üzerine koydu..ağlamaya benzer inleme sesleri çıkarırken Anastasia hayvanın başını neşeyle okşadı..

Bu sırada alwen Komik hikayesini bitirmişti..Anastasiada hikayeye bir kahkahayla karşılık verdi

"ilk geldiginde seni hiç sevmemiştim ama simdi eğlenceli yaşlı bir insan olduğunu gördüm!"

Dıxy'nin sözleri üzerine Anastasia bilmiş bilmiş gülümsedi..

"Ön yargı insanın içini saran bir korkudan ibarettir sadece"

dedi..

"Karşıdakinin kim olduğunu bilmediğin onu tanımadığın için ön yargılı davranırsın"

Başını hafifçe Alwen Crook'a çevirdi

"Ve asla insanları görünüşlerine hareketlerine ve kim olduklarına göre yargılama.."

Tekrar Kıza döndü ve Dıxy'nin başını okşadı

"işte böyle şaşırtı verirler seni"

dedi neşeyle..Fakat Dıxy'nin Tabağında kileri bitirmemiş olduğunu görünce delici bir bkışla kızın gözlerinin içine baktı..

"Ve Küçük Dıxy Blossom artık Çeneyi bırakıp tabağını bitiriyor.."

sözlerini bitirdiğinde kadehindeki Veela İçeceğinden bir yudum aldı...
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Çarş. Tem. 30, 2008 8:00 pm

Artık akşam yavaş yavaş ilerlerken, Alwen bu geceden umabileceği herşeyi aldığını düşünüyordu. Dixy'yi tanımış ve tanıdığına çok memnun olmuştu. Anastasia ile ilişkilerini kendi gözleriyle gördükten sonra, Anastasia'nın kızı kendinden daha iyi koruyacağına olan güveni artmıştı. Bir de uzun süre sonra ilk defa karnı iyice doymuştu.

Aslında bu gece asa ile ilgili herşeyi Dixy'ye açıklamayaı ve kendini olacaklara bu sayede hazırlayabilmesini sağlamayı umuyordu ama bu gece bunu yapamayacaktı. Belki daha kasvetli ve daha ağır bir zaman bulabilirse daha iyi olurdu.

Birdenbire ayağa kalktı. Kendisini bakan iki çift şaşkın göze neşeyle gülümsedi. "Misafirperverliğinizi fazlasıyla zorladım sanırım" dedi "Herşey için teşekkürler, yemekler için ev cinlerine iltifatlarımı iletirseniz sevinirim"

Sandalyesini çekip masadan çıktı. Anastasia ve Dixy'de onunla beraber kapıya kadar yürüdüler. Kapının ağzında Anastasia Alwen'e pelerinini takdim etti. "Teşekkür ederim Anastasia" dedi Alwen başıyla nazikçe selam vererek. "Artık benim açımdan sorun yok! Daha fazla kalmayı isterdim ama St Mungo'ya uğramam gerek. Bildiğin gibi çetin bir dönemden geçiyoruz. İrtibamızı kesmeyelim, lütfen. Seni daha yakından tanımak bana müthiş bir zevk verdi"

Sonra Dixy'ye dönüp kıza elini uzattı ve başını okşadı. "Kendine iyi bak olur mu?" dedi sevecen bir sesle. "Sen çok iyi ve sevimli bir kızsın" 'Umarım bu hiç bozulmadan kalsın' diye düşündü hemen sonra içinden, çünkü onun ne büyük bir tehlikede olduğunu tekrar anımsamıştı. Yeniden Anastaia'ya döndü ve kulağına eğilip fısıldadı, "Bunu söyleme kabalığımı bağışla ama içimde kalmasa iyi olacak; O'na iyi bak!"

Sonra kapıyı açtı, ikiliye son bir kez el salladı ve kendi etrafında dönerek buharlaştı.
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics