catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nora Skinner'ın Ofisi

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Nora Skinner'ın Ofisi Empty Nora Skinner'ın Ofisi

Mesaj tarafından Nora Skinner Paz Ağus. 03, 2008 10:34 am

Nora Skinner'în Ofisi

Görünüm:

Nora Skinner'ın Ofisi Ofisht8
Nora Skinner'ın Ofisi Ofisht8.37defb15b3
Nora Skinner
Nora Skinner
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Çalışanı

Nora Skinner'ın Ofisi Empty Geri: Nora Skinner'ın Ofisi

Mesaj tarafından Nora Skinner Paz Ağus. 03, 2008 11:21 am

Ahşap kapıların önünde durdu Nora..Ofisinin burada olduğunusöylemişlerdi.Bir ofisi vardı!Heyecanlı heyecanlı bekliyordu kapı önünde.İçeride biri olmadığını biliyordu,yine de karşılaşacağı şeyin önceden hayalini kurmak daha hoştu. İçeri bakmaya karar verdi sonunda.Kapıyı aralayıp kafasını uzattı.Oda gayet şıktı.Hatta tahmin ettiğinden daha güzeldi.
Surprised
- - -
Masasını inceledi.Masası...
Başında odaya uyumlu bir lamba vardı. Pencereye yöneldi.Bordo rengi kalın perdeleri aralayıp dışarı baktı."Manzara da fena değil"diye geçirdi içinden.Tekrar odasına döndü,bu odada kurcalayabileceği herşeyi kurcalamak istiyordu.İlk günüydü daha,ne yapması gerektiğini bile bilmiyordu.Çevresine bakına bakına odayı turladı.Elini yırtık kot pantolonunun cebine sokup tablolara baktı.Evet,belki böyle bir yere kot pantolonla(hem de yırtık olanıyla)gelmek hataydı ama üzerindeki pardesüyle çok yakıştığını düşündü odaya. Smile
Kendini krem rengi deri koltuğa fırlattı.Rahat sayılırdı.Sonra saate döndü.Antika bir saatti anladığı kadarıyla.Onu izledi bir süre..Sonra kitaplığa yöneldi.
Kitaplık kalınlı inceli olmak üzere çeşit çeşit kitabı içeriyordu.Bir kaçına uzaktan göz gezdirdi."Fantastik Yaratıklar","Muggle Araçları Kullanımı","Bitki Bilimi"
Bu kitapları hatırlıyordu,Hogwarts'tayken okumuştu hepsini...Okumadığını farkettiği,gözüne takılan bir kitabı çekip çıkardı" Çağlar Boyu Quidditch"diye mırıldandı.Quidditch ile ilgili bir sürü kitap okumuştu,ama bunu hatırlayamadı.Masasının ardındaki sandalyeye geçip kitabı okumaya başladı.
Tabii ki birinin kendisini ziyaret edeceğini bilseydi okumaya başlamazdı kitabı.Ayaklarını masaya atıp çevirdi kitabın tozlu sayfasını...
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Salı Ağus. 05, 2008 11:32 am

Bu sana yaptığım son iyilik olacak Tedd.. Kesinlikle son..

Kızgın görünüyordu Bardan'ın suratı. İşinden izin almış ve onca yolu çekerek sihir bakanlığına gelmişti.. Ayaklarını sürüyerek pırılpırıl olan mermer zeminde yürümeye başladı. Gideceği yeri biliyordu. Haftada iki kere giderdi belki eskiden. Kızkardeşinin oğlu Tedd; İrlanda Quidditch takımında amatör olarak oynuyordu.. Kendisi biraz sorunlu olduğundan ! ve anneside Rusya'da olduğundan kendisi ilgileniyordu yeğeninin problemleriyle.

Britanya ve İrlanda Quidditch Ligi sorumlusunu görmeye gidiyordu şimdi. Tüm bedeniyle gitmek istemiyor fakat ayakları onu sürükleye sürükleye götürüyordu sanki.. Odanın kapısına gelince biraz durdu. elbiselerini düzelterek derin bir nefes aldı. Pekte sevmezdi sorumluyu. Yaşlı, cadaloz kadının tekiydi ve bağırmaya başladımı hiç susmuyordu..

Kapıyı çalarak odaya girdi Bardan.. Odanın değişmiş olduğunu hayretle tetkik etti.
Odanın duvarları ahşep görünümlü bir kaplamayla kaplanmış ; Tavanda mükemmel bir avize vardı. Masa ve sandalye kırmızıydı. Duvarda nadide ve eşsiz oldukları anlaşılan iki tane tablo vardı. Fakat Bardan'ı en çok şaşırtan ne tablolar nede odanın döşemesi oldu. Masada ayaklarını masaya uzatmış, kitap okuyan kahverengi saçlı genç bir bayan oturuyordu. Bu bayanı bir yerden hatırlıyordu fakat kesinlikle tanımıyordu. Mrs. Lontberg demekki ayrılmıştı artık buradan. İşte bu iyi haberdi. Bakışlarını bayana dikerek konuştu:
İyi günler bayan. Ben Bardan Nustead. Şifacıyım. Bir ağrınız sızınız varsa her zaman hizmetinizdeyim..
Hafifçe gülümsedikten sonra genç bayanın yer göstermesini bekledi..
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Salı Ağus. 05, 2008 11:50 am

Kapının açılmasıyla irkildi Nora.Birini beklemiyordu,daha yeni gelmişti..Adam içeri girince ayaklarını indirmek geldi aklına.Kitabı masanın üzerine fırlattı ve saygı gereği ayağa kalktı.İlk gününde işi olduğuna sevindi,tüm gün kitap okumak sıkıcı gelebilirdi...
İyi günler bayan. Ben Bardan Nustead. Şifacıyım. Bir ağrınız sızınız varsa her zaman hizmetinizdeyim.. dedi kapıdan giren adam.Nustead?Bu soyadı hatırlıyordu...
Ciddi bir tavır takınmaya çalıştı,fakat başarılı olmadı.Komik bile denebilirdi şu haline.
"Ben de Nora Skinner.Buranın yeni başkanıyım.Iıı..Buyrun oturun"dedi eliyle kren rengi koltuğu işaret ederek.Kendisi de oturduktan sonra yeniden ona döndü:
"Nasıl yardımcı olabilirim??"

En son Nora Skinner tarafından Salı Ağus. 05, 2008 12:49 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Salı Ağus. 05, 2008 12:18 pm

''Nora... FAzlasıyla tanıdık''

MAsanın karşısındaki koltupğa oturarak bacak bacak üstüne attı. YEni gelen kişiye kendisinin otoriter biri olduğunu göstermek istiyordu.. Hafifçe doğrularak söze başladı.
* EEhem . Efendim. Ben daha önce söylediğim gibi şifacıyım.. YEğenim Tedd , Ted Lars.. İrlanda Amatör Class B'de kovalayıcı olarak oynuyor. Bir sorunu varmış anlaşılan.. Takımdan çıkarılacağını söyledi. Bununla ilgili konuşmak için geldi..

DAha önceden hazırladığı kağıdı masanın üstüne uzatarak yerine oturdu.. Sakin tavırlarla Nora'yı süzmeye başladı.. Bu bayanla anlaşabilecekti galiba..

KAğıtta bunlar yazılıydı.
Ad: Tedd
Soyad: Lars
Sınıf: Class B
Anne adı: Veronica Nustead
Baba adı: Tom Lars
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Salı Ağus. 05, 2008 12:25 pm

Nora önüne uzatılan kağıdı alıp incelemeye başladı.
"Tedd Lars demek"dedi.Tabii ki de kim olduğuna dair en ufak bir fikri bile yoktu.Çekmeceleri kurcaladı,orada dosyalar bulunuyordu.Tozlu dosyaları önüne koydu.Yaklaşık 5 adet kalın dosya vardı.Dosyaları kenara itti
"Peki tam olarak sorun nedir?"diyerek kafasını kaldırdı.Dirseklerini masaya dayayıp ellerini çenesinin altında birleştirdi.
"Çıkarılma nedeni hakkında bir bilginiz var mı?"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Salı Ağus. 05, 2008 2:08 pm

Birazsorunlu kendisi.. Babası ve annesi ayrı olduğundan kendini insanlardan soyutluyor. FAkaat düzeleceğine inanıyorum..
Ellerini birbirine kavuşturarak birazdaha dikleşti. Bu küçük bayana sözünü geçirtmeliydi.

Sihir bakanımızlada görüşebilirim bu konuyu. Ayrıca Tedd'in anneside Quidditch Rusya idare başkan yardımcısı.. Veronica Nustead
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Salı Ağus. 05, 2008 2:21 pm

Dosyalara yeniden baktı.
"Buraya bir bilgisayar gerekli"diye düşündü.
Ardından gözüne "Amatör Class Kayıtları"adlı bir dosya ilişti.Dosyayı alıp Class B'yi buldu.Düşünceli dosyada göz gezdirdi:

"Nustead,Nustead...Aha,buldum!Nustead Tedd."Kafasını kaldırıp şüpheci şüpheci karşısındaki adama baktı
"Tek sorunu bu mu?İnsanlardan soyutlanmak mı?Eminim başka şeyler de vardır.."Yapmacık bir içtenlikle sırıttı "Yine de takımda kalması için elimden geleni yapacağıma şüpheniz olmasın.Biraz araştırma yapmam gerek sadece..."dedi.

Sonra hatırladı bu ismi ve ."Nustead..Veronica Nustead..." soyadıdiye mırıldandı.
"Veronica Nustead sizin kız kardeşiniz mi??"dedi geniş bir gülümsemeyle...
Onu hatırlıyordu,küçükken annesiyle yaşadığı sıralarda komşularıydı.Arada ziyarete giderdi,Veronicayla yakındı bayaa,ilk arkadaşı bile denebilirdi.Bir büyücü olduklarını bilmiyordu onların...
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Salı Ağus. 05, 2008 3:29 pm

Bardan kazanmıştı. Genç bayan Tedd'i gene oyuna sokacaktı. Kızkardeşi için yaptığı son iyilik olacaktı bu. Evet son iyilik..

Evet. V benim kız kardeşim. Rusyada oda. Tanıyormusunuz??

Veronica'yı nereden tanıyor olabilirdiki bu? Rusyadan mı gelmişti acaba? Gerçi Bardan'a da tanıdık gelmişti ama. Çok tanıdık..
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Salı Ağus. 05, 2008 3:36 pm

Karşısındaki adama daha dikkatli baktı Nora. Onu da görmüştü evde birkaç kere ama çok az dialog geçmişti aralarında.
Gülümsemesini eksik etmeden
"Bardan Nustead,isim tanıdık gelmişti...Nora Skinner.Komşumuzdunuz!Küçükken hep size uğrardım,hani her seferinde elimde kurabiyeyle kapıyı çalardım!Hatırladın mı?" Güldü.
Veronica'yı hatırlayınca sevindi,uzun süredir aklında değildi.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Salı Ağus. 05, 2008 4:02 pm

Görüntüler gözünün önünde uçuşuyordu adeta.. Evet..Küçük Nora.. Şimdi hatırlamıştı. Onu herzman Muggle sanardı. Şimdi ise Sihirli Oyunlar ve Sporlar dairesinde görüyordu. Hayat çok garip geliyodu artık Bardan'a.

Tam bir cevap verecekken gürültüyle açılan kapıyla yerinden kalktı. Tahmin ettiği gibi Edward'dı gelen.
Efendim. Acil bir yaralanma var. Hemen ofise dönmemiz gerekiyor..

Hızla paltosunu olarak odanın çıkışına yöneldi.
Üzgünüm bayan nora fakat acilen gitmeliyim

Cevabını beklemeden hemen dışarı çıktı. Edward'da peşinden... Yine başlıyordu işte..
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Salı Ağus. 05, 2008 4:10 pm

Aldırış etmedi böyle hızla ayrılmasına.Belli ki işi vardı,kendisinin aksine.
Dosyalar eline geçmişken kurcalamaya başladı.
"Amatör Class Kayıtları"
"Lig Bilgileri"
"Oyuncu Bilgileri"
Hangisini açsa dehşet toz çıkıyordu.Elini sallayarak öksürmeye başladı.
"Benden önceki başka biraz eski kafalı olsa gerek diye düşündü.
Çekmeceyi açtı,daha çok dosya olduğunu farketti.Diğer çekmecelere de bakmaya karar verdi
İlk çekmecede tüy kalemler bulunuyordu fakat altındaki tüm çekmeceler dosya doluydu.Tüy kalemleri masaya dizdi,tüm mürekkepleri ve parşomenleri de yanına.Kitapta okuduğu ama hiç denemediği bir büyü deneyecekti.
Asasını çıkardı,konsantrasyonunu toplayıp "Apulosayoni"diye mırıldandı.
Yazması için kaleme herhangi bir şey söyledi.
Kalem yerinden kımıldamadı.
Nora yeniden denedi,asasını ters L şeklinde oynatıp "Apulosayoni"dedi bu sefer daha yüksek sesle. denemek için yeniden kaleme brişey söyledi.
Kalem yeniden kımıldamadı.
"Lanet olsun!"dedi.Kalem ayaklandı,parşomene yazmaya başladı.
Lanet olsun...
Büyü işe yaramıştı.Kalemleri tekrar yerine koydu.Dosyalara baktı.Şimdi onları incelemeye zamanı olmadığını düşündü.Önündekilerle ilgilenmek amacıyla çekmeceleri kapadı ve masaya döndü.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Nora Skinner Salı Ağus. 05, 2008 9:15 pm

Dosyalar,dosyalar...
Saatlerini almıştı hepsini inceleyip düzenlemek.
Hepsi karışmıştı,hepsi karman çormandı.
Sadece iki kere ayağa kalkmıştı,
biri pencereyi açmak için,tabi açar açmaz gürültü nedeniyle kapamıştı
ikincisiyse,kahve almak için
Saatlerdir yalnızca iki kere
Önce tozlardan kurtulmuştu,sonra gereksiz bilgilerden
Çok sıkılmıştı,durum Esrar Dairesi dosyalarından bile beterdi.
Arada gözü saate takılıyordu,sağa solan sallanan sarkacına.
Deli ediyordu bu sıcak boğucu oda onu,deli!
Her dosyanın içinden başka bir dosyanın tarihleri,günleri çıkıyordu.Çekmecelerden başka 20-30 tane daha dosya vardı.Toplam kaç ettiğini sayamadı.
Başlangıçtan beri Ligin atılan golleri,golleri atanın isimleri,kayıtları..Hepsi karman çormandı
Yine de bitirmeye kararlıydı işi.Önünde üstüste duran dosyaları ayrı ayrı düzenliyordu.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Çarş. Ağus. 06, 2008 11:01 am

Yoğun bir günün ardından tekrar Nora'nın ofisine gelmişti Bardan. Şu Tedd meselesini halletmeliydi artık. Bu sefer yanında TEdd'i de getirmişti. KAfasını hafifçe çevirip arkasında yavaşça yürüyen yeğenine baktı..

Ayaklarını sürüyerek geliyordu. Tamamiyle hayattan bağını koparmış gözüküyordu. Hiç bir ümidi kalmamış gibiydi. Bardan kendini onun yerine koydu bi ara.. Kötü bir durumdu. Babası tekrar evlenmiş; annesi ise onu dayısına bırakıp gitmişti.

Tedd kendisinde kalıyordu. Yaklaşık altı yıldır. Aynı otel odasında kalan iki yabancı gibiymiş gibilerdi. Aralarının düzelmesi için birşey gerekliydi. Bardan yeğeninin herşeğiyle ilgileniyordu fakat o nedense Bardan'a zerre kadar ilgi göstermiyordu. Sanki o yokmuş gibi davranıyordu..

Bu düşünceler içersinde yürürlerken odanın kapısına gelmişlerdi. Kapıyı tıklatarak içeriye girdiğinde Nora'yı dosyalarla uğraşırken buldu..
Merhabalar efendim.. Tekrar ben geldim.. Öyle acele çıktığım için özür dilerim. Acil bir hasta vardıda...
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Çarş. Ağus. 06, 2008 11:20 am

Dosyalarla mücadele ederken tanıdık bir ses işinden alıkoydu onu.
Merhabalar efendim.. Tekrar ben geldim.. Öyle acele çıktığım için özür dilerim. Acil bir hasta vardı da...
Gömülü olduğu dosyadan kaldırdı kafasını.Bardan geri gelmişti,yanında da bir çocuk vardı.Tedd olduğunu düşündü onun,yoksa burada ne işi vardı?
Çocuğu inceledi.Hayattan bezmiş bir tavrı vardı.Kendisi gibiydi,
yani buraya gelmeden önceki kendisi gibi...
"Önemli değil,anlıyorum.Buyrun oturun."dedi
Üstüste duran dosyaları kenara itme cesareti gösteremedi.Sandalyesiyle oturdukları koltuğa yaklaştı.Elinde de "Amatör oyuncular kaydı"dosyası bulunuyordu
"Bu dosyayı inceledim"dedi kendinden güvenli bir tavırla.Tedde döndü
"İyi bir oyuncuymuşsun evlat,skorlarda hep adın var"dedi çocuğu neşelendirmek adına,ama bunun belirtisini bile yakalayamadı.
Yılışık olmadan bu çocukla konuşmak istedi.
"Ben de senin durumundaydım,biraz farklı olarak tabii."Hafifçe gülerek devam etti.
"İnsanlara yakınlaşma çabasında bulunmazsan aralarına alınamazsın!Geleceğin parlak,iyi bir Quidditch oyuncusu olup.."arkasındaki kalın "Oyuncu Bilgileri" yazan dosyayı eline aldı."..iyi bir Quidditch oyuncusu olup bu dosyada adının yazılı olmasını istemez misin?"
İlgisini çekebildiğini umuyordu.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Çarş. Ağus. 06, 2008 11:36 am

Bardan Nora'ya baktı.. Tedd'e moral vermeye çalışıordu sanki. Yada kendisimi öyle anlıyordu. TEdd 'in ne tepki vereceğini çok merak ediyordu.. Belkide Nora sayesinde TEdd'in hayatında umulmadık değişikliler olabilirdi.
FAkat Tedd'in sesi bu umutlarını sildi süpürdü adeta..

Sanane! Ben zaten çok iiyi bir Quidtch oyuncusuyum. Ve sizin dandik takımınıza kalmadım. Takıma seçilmek için yalvaran o sütçocuklarından asla olmayacağım. Takımınızında , oyununuzunda canı cehennme tamam me?

Bardan bir an öfke dolmuştu. Elini ışık hızıyla hareket ettirirmişcesine cebine atarak asasını çıkardı. Gözleri dönmüş bir şekilde Tedd'e döndererek :
Büyüklerinle nasıl konuşacağını hala öğrenemedinmi? Bu bayan senin iyiliğini istiyor. Eğer istemeseydi o lanet kıçına tekmeyi basarlardı zaten..

Bir an sonra sakinleşen Bardan Nora'ya dönerek:
Kusura bakmayın. Bir an kendimi kaybettimde.
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Çarş. Ağus. 06, 2008 11:51 am

Nora bir an şaşırsa da karşısındakinin nasihat isteyen bir çocuk olmadığını o an anladı.Kendinden ödün vermeyecekti.Az önceki sevecenlikten eser kalmamıştı ifadesinde.
"Sorun değil Bay Nustead"dedi Nora'dan duyulması beklenmeyecek bir soğuklukla.Gözleri öfkeden küplere binmiş çocuktaydı.
Yapacaklarından dolayı Bardan'dan sonra özür dilemeyi planlıyordu.
"Bana bak ufaklık"dedi insanın kanını donduran bir sesle
"Eğer konuşmam sırasında ağzını açarsan dilini düğüm yapar gırtlağına tıkarım,inan ki bunu yaparım"konuşmayı kesmeden devam etti.
"Başından kötü şeyler geçen tek çocuk olduğunu mu sanıyorsun?Anneni tanırdım,seni dayına bıraktıysa mutlaka bir nedeni vardır! İyi bir oyuncu olsan da kaderin benim elimde.Beni sevip sevmemek sana kalmış,ama bir daha bu oyunu oynayıp oynamaman da benim elimde.Lanet bir süt çocuğu olsan bu odada durmana bile izin vermezdim,beni anlıyor musun?Bu yüzden ya çevreyle sorunlarını düzeltirsin,ya da günün birinde takımından atıldığını öğrenirsin.O zaman iyi bir Quidditch başkanı bile kurtaramaz seni elimden!"Söylediklerini dişlerini sıkarak bitirdi.Konuşurken gözünü kırpmadan çocuğun gözlerine bakmıştı.Önüne döndü,sakinleşti .
Üzgünüm Bay Nustead ama bugün size ayırabileceğim zaman doldu,uğraşmam gereken işler ve gitmem gereken yerler var.Sevecen sesi geri dönmüştü,ayağa kalktı,gülümseyerek elini uzattı
"Görüşmek üzere Bay Bardan.Victoria'ya selamlarımı iletirsiniz"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Çarş. Ağus. 06, 2008 2:36 pm

Bardan iyice keyiflenmişti. Çaktırmadan Tedd'i süzmeye başladı...Bu ona iyi bir ders olurdu.. En azından Bardan öyle umuyordu..

TEdd ise kafasını önüne eğmiş hiç haraket etmeden öylece duruyordu. Bardan dikkatlice bakınca; Tedd'in asasını sıkı sıkı tuttuğunu gördü dehşetle...

Tedd hafifçe doğruldu...Gözlerini Nora'nın gözlerine dikti.
Sen.. bir hiçsin benim için.. Takımınız da sizin olsun...Bundan sonra Qudditch oynamayacağım.. SEn benim gibi olamazsın.. Kimse benim gibi olamaz.. DEfolun...

Hızlıca odadan çıkıp gitti. Bardan TEdd'in ardından baka kalmıştı. Hüzünle bakışlarını pencereye doğru çevirerek seyre daldı..
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Çarş. Ağus. 06, 2008 2:50 pm

Nora Bardan'ı üzmek istememişti.Ama altta kalamazdı hiç bir sözün.
Bu söz küçük bir çocuktan çıkmış olsa bile.

"Bunları söylememeliydim,ama dayanamadım.."dedi kendinden pişman bir ses tonuyla.Çocuğun sinirlenmesine üzülmemişti,Bardan'ın bundan önce çektiklerine ve daha sonra çekeceklerine üzülmüştü.
"Qudditch oynamak istemiyorsa onu zorlayamazsın,düzelmek istemiyorsa da..."
Bardan'ın kendisine kızmadığını ümit ediyordu.Tedd başına buyruk bir çocuktu anlaşılan ve Bardan'a zor zamanlar yaşatıyordu.
"Yine de takımda kalması için birşeyler yapmaya çalışacağım.Belki bir düzelme olur diye.Ama düzelme olmazsa...maalesef onu takımdan çıkarmak zorunda kalabilirim!".Sandalyesini masasına doğru kaydırıp dosya işlerine devam etti.Kafasını kaldırmadan:
"Onun peşinden gitmeyeceksen sana birşeyler ikram edebilirim."dedi hala orada olup olmadığını bilmediği Bardan'a.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Çarş. Ağus. 06, 2008 3:38 pm

Böyle konuşmamalıydın. En az dört haftadır aramızı düzeltmeye çalışıyordum. VE sanırım hepsi mahvolmakla kalmayıp , eksiye bile indi.. İşim çok zorr.

Hafifçe doğruldu. Nora'nın laflarına hiç kızmamıştı. Hatta kendi söyleyemediği şeyleri söylediği için onu takdir bile etmişti. FAkat buınu söyleyemezdi..

Çay alayım.. Mümkünse yanında birkaçtane kraker..
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Çarş. Ağus. 06, 2008 3:49 pm

Bu çocukla baş edebildiği için tebrik etti Bardan'ı. Haklıydı,işi çok zordu.
Çay alayım.. Mümkünse yanında birkaçtane kraker..
Dosyalardan birinin içindeki parşomeni okurken kafasını salladı.Birşeyler mırıldanıp asasıyla yanıbaşındaki dolabın camlı bölümünden krakerleri verdi Bardan'a.Sonra yanındaki masanın üzerindeki porselen çaydanlıktan çayı doldurdu"Şu masanın karşısına bir bar koymalıyım.Böyle olmayacak"dedi kendi kendine.
"Victoria ne alemde?"dedi fincanı uzatırken.Gülümsedi.
"Hep sizi muggle sanardım,şimdi şifacı olmuş karşımdasın"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Perş. Ağus. 07, 2008 8:27 am

Ahhh. Evet .. Tedbir icabı biliyorsunuz işte.. hahaha. V bu aralar kötü. Kocasından ayrılınca kendisini bu şehirden uzaklaştırmak zorunda kaldı. Rusya'da şu an ve oda Quidditch ile uğraşıyor. Tedd onun yanında kalmak istemiyor .. Aslında ne istediğini çözemedim daha...
Uzun uzun iç çekti Bardan. Eve gidince büyük bir ihtimal TEdd evde olmayacaktı. Acaba neredeydi ve nasıl bulacaktı onu? Çayından bir yudum alarak krakerini yavaş yavaş kemirmeye başladı.

Nora'nın ofisinden çıkınca nereye gitmeliydi.. Bu lanet can sıkıntısı peşini bırakmıyordu.. Biraz harekete ihtiyacı vardı. Şifacı olduğu güne lanet ediyordu.
Dört duvar arasına hapsolmuş hissediyordu kendini.. Pufff
TEkrar Nora'ya baktı. Halinden gayet memnun gözüküyordu. Tabi nede olsa daha çaylak. KEndi ilk başladığı zamanı hatırlıyordu. Heyecandan kalbi duracaktı neredeyse. ÜStlerinden biri gelince hemen ayağa kalkar , saygıyla beklerdi..
Gençlik.... Ne güzel.. son kelimeleri biraz yüksek sesle söylemişti. Nora duymuş olmalıydı.. Tekrar çayından bir yudum alarak arkasına yaslandı...
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Perş. Ağus. 07, 2008 9:12 am

Bardan ona Victoria'nın başından geçenleri anlatırken yeniden dosya başına dönmüştü.Bir yandan onu dinliyor bir yandan da düzenleme işine devam ediyordu.Şimdiye kadar sadece 2 dosyayı tam olarak düzenlemişti,onların parçaları da başka dosyalardan çıkıyordu.

"Viccy için üzüldüm..."dedi kafasını kaldırmadan.
"Yapabileceğim birşey olursa,sizin ya da onun için,buralardayım.."diye ekledi.Dosyalardan birinin tozunu kaldırdı ardından

Süregelen bir sessizlik ardından Bardan'ın sesini duydu:
Gençlik.... Ne güzel..
Bardan'ın yaşına geldiğinde aynı konumda mı olacağını merak etti.
Onu hayattan bıktıran Teddi,zaman değil.
"Daha hiçbirşey bilmemek..."diye düşündü Nora.
"Gençlik bu!"
"İstediğiniz başka şeyler de var mı?"diye sordu kafasını kaldırıp Bardan'a bakarak. "Biraz daha çay ya da kraker belki??"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Bardan Nustead Perş. Ağus. 07, 2008 9:40 am

TEşekkürler.. Ben almıyayım. Gidip TEdd'i bulmalıyım.. Eve gelmesi için ikna etmeliyim..
Sıkıntıyla yüzünü buruşturdu. Ayağa kalkarak platosunu üstüne attı. Tablolara göz gwezdirdi bir süre. Nora'ya dönerek:
Tanıştığımıza memnun oldum. Bir gün Veronica ile beraber geliriz.. Umarım.. Size kolay gelsin
Norayla el sıkışarak odadan dışarı çıktı. Sihir bakanlığından dışarı çıktığında ise birden soğuk bir his kalbine bir hançer gibi battı. Bir şey olmuş olmalıydı. Adımlarını hızlandırarak kalabalık sokakta kayboldu..
Bardan Nustead
Bardan Nustead
St Mungo Şifacısı

Mesaj tarafından Nora Skinner Perş. Ağus. 07, 2008 9:51 am

Bardan'ın çıkmasıyla yeniden göz gezdirdi odada.
"Bir bilgisayar,bir müzikçalar ve bir bar,evet eksik olanlar bunlar"
Ardından (kendisinden öncekileri düzenleme) işine ara verip Sihirli oyunlar&Spor Dairesi Başkanının odasına gitmek üzere odadan çıktı.
Nora Skinner
Nora Skinner

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics