catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bar'da Özel Muhabbet

2 posters

Bar'da Özel Muhabbet Empty Bar'da Özel Muhabbet

Mesaj tarafından Alwen Crook Ptsi Tem. 28, 2008 2:25 pm

Hateborn Tepesi'nde Bakan'ı aramaya çıkmadan hemen önce...

Zamanın karmaşasından ve koşturmacasından fena halde yorulmuş bir şekilde Ged's Club'tan içeriye girdi Alwen. Son 1 haftada o kadar çok şey birden olmuştu ki, herşey o kadar ani bir şekilde yön değiştirmişti ki, Alwen bardaki rahat taburelerden birine oturduğunda başının döndüğünü hissetti. Ve daha oturur oturmaz barmenden bir iskoç viskisi istedi.

Çok fazla zamanı yoktu ama olan zamanı içerisinde fazla bekletilmese çok güzel olurdu. Hogwarts'taki karmaşadan sonra minik Winter'ın izini bulmak çok zor olmuştu zaten. O'nun nerede olduğunu öğrenir öğrenmez de harekete geçmişti. Kapıya baktı. Hogwarts'ın genç Biçim Değiştirme Hocası biraz gecikmişti. Alwen bardağının kenarına parmaklarıyla vurarak bir ritim tutturdu ve usulca bir şarkı mırıldanmaya başladı...
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Bar'da Özel Muhabbet Empty Geri: Bar'da Özel Muhabbet

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 2:32 pm

Anastasia Dar sokakda yürürken Ak büyücünün onu neden çağırdığına ilişkin bir kaç düşünceyi sıraladı durdu...

Fakat Neden açıkca belliydi..Dixydi Belkide Ak büyücü Alwen Crook onun conjuresin bir üyesi olduğunu öğrenmişti..

Düşünmeyi bırakıp adımlarını hızlandırdı..Deri topuklu çizmeleri taş yolda tıkırtılar çıkarıyordu..kürklü siyah pelerini güneşte parıldıyordu ve enfes İpek elbisesi onu hiç olmadığı kadar çekici hale getiriyordu..

Köşeyi dönüp barın kapısına geldiğinde bu sıkıcı yere bir kez daha gelmenin huzursuzluğuyla etrafa bakındı

Bu sırada geç bir garson yanına yaklaşarak pelerinini zarifçe omuzlarından aldı..

"Ak büyücüyle görüşmek için geldim"

dedi Anastasia sakince..Garson başıyla onayladi ve Anastasia Ak büyücünün bulunduğu bara gidene kadar eşlik etti..

Ak büyücüyü şöyle bir süzen anastasia sakince adamın yanına oturdu garsona dönerek

"bir veela şarabı istiyorum"

dedi zarifçe..Sonra bakışlarını alwen'e çevirdi

"bu onuru neye borçluyum sevgili alwen?"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve
Biçim Değiştirme Öğretmeni

Mesaj tarafından Alwen Crook Ptsi Tem. 28, 2008 2:44 pm

Zariflikte bir veela ile yarışacak denli güzel bir bayan yanına gelip otururken, Alwen gözlerini ondan ayıramadı. Çünkü bu yüzü daha önce, birbirinden kopuk sahneler halinde ayrı ayrı görmüştü ve şimdi, tam şu anda tüm parçalar birleşmişti. Hogwarts Profesörü ve Conjures Üyesi Anastasia'yı tanıdı.

"bu onuru neye borçluyum sevgili alwen?"

Alwen kadına bakıp gülümsedi. "Öncelikle hoşgeldin" dedi samimiyetle. "Seni daha önce birkaç kez görmüştüm, sanırım sen de beni görmüşsündür" Güldü. Viskiden bir yudum daha aldı.

"Seninle özel bir konuda konuşmak istedim" dedi sesini biraz alçaltarak. "Sana birşey sormak istiyorum." Kadına baktı bir tepki bekler gibi. Kadın ifadesiz bir yüzle karşılık verince devam etti. "Winter'ı nereden tanıyorsun? Ve aynı zamanda Lusthean Equipse'yi de tanıyor olmanı garipsiyor olmam için ne düşünürsün?"
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 2:52 pm

Anastasia Alwen Crook'u incelerken adamın yüzünde ki çizgilerin ve beyaz saçların bir erkeğe bu kadar yakışabileceğini düşündü..Ak büyücüyü ilk defa bu denli yakından görüyordu gerçekten iyilik insanların yüzlerine yansıyor mu diye düşündü bir an için..Sonuç olarak karanlık lord da ölüm yiyenleride oldukça itici insanlardı..

"Öncelikle hoşgeldin" dedi samimiyetle Alwen "Seni daha önce birkaç kez görmüştüm, sanırım sen de beni görmüşsündür"

Anastasia evet anlamında başını salladı..bu sırada garson Sarabını getirip masaya bırakmıştı..Kadehi zarifçe eline alıp dudaklarını ıslattı bu sırada alwen tekrar konuşmaya başlamıştı

"Seninle özel bir konuda konuşmak istedim"

dedi sesini biraz alçaltarak...Hemen konuya giriyor diye düşündü anastasia..

"Sana birşey sormak istiyorum.Winter'ı nereden tanıyorsun? Ve aynı zamanda Lusthean Equipse'yi de tanıyor olmanı garipsiyor olmam için ne düşünürsün?"

bu ardı ardına gelen sorular karşısında biraz afalladı..Demek Alwen Biliyordu..Şarabından bir yudum daha aldı..Yüzünde hala sakin bir ifade vardı

"hayat"

dedi sakince

"garip tesadüflerle dolu.."

yüzüne büyük bir sırıtış yayıldı

"lusthean'ı tanıyor olmamı garipsemenizi anlamış değilim"

Çantasını açıp hazır sarılmış tütünlerinden birini çıkardı

"Açıkçası ilgilenmiyorumda.."

dedi ve bir muggle çakmağı yardımıyla yaktı..Dumanı içine çekip tüm hücrelerinde hissettikten sonra

"winter'a gelirsek..Winter bana anne ve babasının bir emanetidir "
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Ptsi Tem. 28, 2008 3:08 pm

Bu conjures elemanları hep aynı mıydı? Alwen, Anastasia'nın tütün içişini seyrederken gülmemek için kendini zor tuttu. Ama nedense, Barty'nin herşeyini feda ederek peşine düştüğü asayı bir conjures'a teslim etmek ona pek makul gelmiyordu. Alwen de çok açık sözlü birisiydi...

"Pekala" dedi. "Winter'ı bana teslim etmelisin. Başının ne kadar büyük bir belada olduğunu ne kendisi ne de sen bilmiyorsunuz muhtemelen. Üstelik kısa muhabbetimizden sonra da Lusthean'a ve conjures'a karşı pek güven beslediğimi söyleyemem. Kızı düşünmüyor olabilirsin tabi. Ama kendi iyiliğin için bile Winter'ı bana vermelisin. Bunu ne zaman halledebiliriz?"

Delici bakışlarını kadının ta gözlerinin içine dikti. Noktayı koymuştu. Gerekirse zor kullanmaktan bile çekinmeyeceği bir konuydu bu. 'Umarım iş o raddeye varmaz' diye düşündü...
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 3:21 pm

Anastasia Adamın yüzünü incelerken bir çok şeyi öğrenmişti bile..Conjurese alınmasının nedenlerinden biride analiz yeteneğiydi..Tütünü içmeyi yarıda kesip alalade bir kül tablasına fırlattı..

Alwen Crook..dedi içinden Hayat senin için hiç kolay olmamış ? Her zaman Abinin başarıları Başarısızlıkları ve hayatının altında ezilmiş durmuşsun..

Yüzünde bir sırıtış belirdi..Veela Şarabından bir yudum daha aldı..Alwen sinirlenmişe benziyordu

"Winter'ı bana teslim etmelisin. Başının ne kadar büyük bir belada olduğunu ne kendisi ne de sen bilmiyorsunuz muhtemelen. Üstelik kısa muhabbetimizden sonra da Lusthean'a ve conjures'a karşı pek güven beslediğimi söyleyemem. Kızı düşünmüyor olabilirsin tabi. Ama kendi iyiliğin için bile Winter'ı bana vermelisin. Bunu ne zaman halledebiliriz?"

Anastasia Alwenin sözleri bittiğinde bir kahkaha attı..

"Lusthean'a veya Conjurese güven beslemiyo olabilirsin..Peki sen kendi seherbazlarına güven besliyor musun ? "

Arkasına yaslandı ve adamın gözlerinin içine baktı

"Conjures asanın peşinde olsaydı su anda bunu almış olurdu bu konuda bir süphen olmasın..Ama Lusthean asanın peşinde değil"

şarabından son yudumunu aldı ve adamın yüzüne yüzünü yaklaştırdı

"Winter benim özel misafirim..Ben istemediğim sürece de evimden ayrılamaz...Seherbazlarına güvenmiyorum onu sana verirsem ne kadar şapşal olursa olsun lord asayı ertesi gün almış olur"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Ptsi Tem. 28, 2008 3:35 pm

Anastasia ya çok inat ediyordu ya da kızı gerçekten seviyordu. Alwen ikinci şıkkın olmasını isterdi ama bundan emin olamazdı. Çünkü konuşurlarken bile bir kaç defa zihnefent yapmayı denemiş, kadın ise belki de istem sışı olarak buna rahatlıkla karşı koymuştu.

"Seherbazlar mı?" dedi tok bir sesle. "Eğer Sihir Bakanı'nı kurtarabilselerdi belki yeniden seherbazlara güvenebilirdim. Ama zaten onlara uzun zamandır güven duymuyorum. Onlardan çok daha güvenilir olan dostlarım var. Ve tabi ki ben varım!" bunu söylerken sesi sertleşmişti birden. "Asa tam 35 yıldır ortalarda dolanıyor, Bayan Genevieve. Eğer Barty bu kadar zamandır ona ulaşamamışsa bu benim sayemde olmuştur. Bundan sonra da bu işi şansa bırakmam"

Viskisini bir dikişte bitirdi. Bir süre düşünür gibi durdu biraz. Sonra düşünceli bir ifadeyle, sanki merak ettiği bir şeye oradan ulaşabilirmiş gibi kadının yüzüne bakmaya başladı. "Peki, o zaman" dedi çok alçak ama tok bir sesle. "Bana söyle. Onu, Winter'ı gerçekten seviyor musun Anastasia?"
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 3:45 pm

Alwen Crook'u incelerken büyük zevk duyuyordu..Ama bir an için Winter'ı Ondan alıp alamayacağını düşündü..Bir kaç saniyeliğine olsada içini bir korku kapladı..Kızı seviyordu..Annesine ona bakacağına dair söz vermişti..Düşüncelerinin saçma olduğunu telkin etti kendine Kimse Winter'ı alamazdı..kimse

"Seherbazlar mı?"

dedi tok bir sesle alwen...Anastasia düşüncelerinden bir kaç dakikalığına sıyrılıp dikkatini adama yöneltti

"Eğer Sihir Bakanı'nı kurtarabilselerdi belki yeniden seherbazlara güvenebilirdim. Ama zaten onlara uzun zamandır güven duymuyorum. Onlardan çok daha güvenilir olan dostlarım var. Ve tabi ki ben varım! Asa tam 35 yıldır ortalarda dolanıyor, Bayan Genevieve. Eğer Barty bu kadar zamandır ona ulaşamamışsa bu benim sayemde olmuştur. Bundan sonra da bu işi şansa bırakmam"

Anastasia bir kahkaha attı..fakat başka bir şey söylemedi..Winter'ı ne Lord ne de ak büyücü elinden alabilecekti..Asa olsun veya olmasın Winter artık Anastasia'nın bir parçasıydı

"Peki, o zaman Bana söyle. Onu, Winter'ı gerçekten seviyor musun Anastasia?"

Anastasia bir kaç dakika durdu..

"Bakın Alwen"

dedi yüzünde ciddi bir ifadeyle

"Winter'ın annesi..Benim dünya üzerinde ki tek dostumdu ta ki budala seherbazlar onu ve hayatımda değer verdiğim başka bir insanı alana kadar"

bunları söylerken kalbinin acıdığını hissetti...ve o korkunç geceye tekrar döndü..ama artık bu hayallerden kolayca sıyrılabiliyordu derin bir nefes aldı

"Onlar benim tek ailemi aldılar...ve Winter"

dedi sakince

"Şu an sahip olduğum en önemli şey..Ne senin ne de laten olasıca o lordun o kıza dokunmasına izin vermem"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Ptsi Tem. 28, 2008 3:55 pm

Kadın sözlerini bitirdikten sonra bile Alwen bir süre daha onun yüzüne bakmaya devam etti. Kesinlikle inandırıcı bir söylemdi az önce duydukları ama inandırıcı söylemler, her zaman doğru çıkar diye bir kuralda yoktur, aklına politikacılar geldi.

Kadın belki de kızı gerçekten de bu kadar çok seviyordu. Asa belki de umrunda bile değildi. Fakat Alwen için asa önemliydi. Ondan başka hiçkimse, hiçbir kimse, Barty asayı eline geçirince oluşacak felaketleri tahmin dahi edemezdi. Kesinlikle en ufak bir boşluk bırakmadığı planlarla bu kadar uzun süredir asayı ondan korumayı başarmıştı. Şimdi ise istisna oluşturacak bir durum olamazdı. Yine de bazen, gerçek sevginin ne denli korumacı olacağını düşündü önce. Ve sonra da, Anastasia eğer gerçekten o kadar çok seviyorsa, kızı ondan daha bile iyi koruyabileceğini düşündü.

Ona bakıp bilmiş bilmiş gülümsedi. "O'nu görmeliyim" dedi. Başka da birşey demedi.
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Ptsi Tem. 28, 2008 4:00 pm

Anastasia İçkileri tazelemek için gelen garsonu eliyle durdurdu

"gerek yok"

dedi sakince ve bir süre düşündü...Alwen Crook'u Winter'a götürme fikri cok iç açıcı değildi fakat başka çaresi olmadığını düşündü ve yavaşça yerinden kalktı..Bu sırada garson yanına yaklaşıp pelerinini omuzlarına bıraktı

Bir an için bu garsonun neden sürekli çevrelerinde olmasına anlam veremesede umursamadı

"o halde"

dedi sakince

"Cuma günü akşam yemeğinde bize katılmanızdan onur duyarım"

Cümleleri bitince başıyla selam verip Club'den ayrıldı
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Alwen Crook Ptsi Tem. 28, 2008 4:21 pm

Kadın giderken Alwen de onu başıyla selamladı. Ne olursa olsun değmişti. Yapacak diğer işlerine yetişmek için bardan ayrılırken, bu özel muhabbetin hiçte zaman kaybı olmadığını düşünüyordu. En azından cuma akşamı yemeği kendi pişirmek zorunda kalmayacaktı.

Kendi kendine gülerken, minik kızın kaderini ve bu kaderi öğrendiği zaman nasıl tepki verebileceğini düşündü. Onun için üzüldüğünü hissetti. Yine de hayatın akışı buydu. Her zaman mutlu olunmasına izin vermiyordu. Barın önüne çıkınca kendi etrafında döndü ve karargaha cisimlendi.
Alwen Crook
Alwen Crook
Ak Büyücü

- Similar topics