catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[b]Cam kenarı[/b]

2 posters

[b]Cam kenarı[/b] Empty [b]Cam kenarı[/b]

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 4:11 pm

Hermi nin canı çok sıkkındı biraz kendine gelmek için çok sevdiği kaymak birası içmeye karar verdi.Ve hemen aklına Üç süpürge geldi oraya doğru yürümeye başladı.Kapıdan içeri girerken aklına küçükken okuldan kaçıp buraya arkadaşlarıyla balkabağı suyu içmeye geldikleri geldi.

Ve hemen eskiden oturdukları masaya oturdu, ellerinin arasını başına aldı ve camdan dışarıya bakındı.Uzun zamandır gelmiyordu ve arkadaşlarını da özlemişti.

Hemen kaymak birası istedi ve kendini eskilerde hayal etti....
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

[b]Cam kenarı[/b] Empty Geri: [b]Cam kenarı[/b]

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 4:35 pm

Yumuşak bir yağmurun Hogsmeade i ipekten elleriyle okşadığı sıradan bir gündü...Siyahlar içindeki uzun boylu adam da hızla yürürken;''Tam koltuğuna oturup kahveni yudumlarken dışarıyı seyredebileceğin bir gün...''diye düşündü:''Ama ben buradayım!Yine lanet bir yağmur ve ben dışarıdayım.''Ama yapılması gereken işler vardı ve özellikle yeni görevinden sonra asla rahat lüksü yoktu..Düşünceler içinde yürümeye devam eden Elros, Üç Süpürge yi görünce gülümsedi ve oraya yöneldi.Aradığı kişi buradaydı fakat içeri girmeden önce camların arkasından farkettiği bir çift deniz mavisi göz yüzünnden durakladı, ardından Kapıyı yavaşça açıp bu güzel gözlerin sahibine doğru yürüdü...
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 4:43 pm

Hermi hiç etrafına dikkat etmiyordu sadece düşüncelere dalmıştı.Neden bu kadar düşüncelere daldığını bilmiyordu.Eskiden yaşadıklarını özlemişti artık arkadaşlarını da göremiyordu.Dışarda yağan yağmurun sesi ve kokusu Hermiyi çok rahatlatıyordu.Ve derin bir nefes çektikten sonra kaymak birasından bir yudum içti.Ve hemen tekrardan cama döndü hayallere devam etti.
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 4:53 pm

İçeri girer girmez yüzünü yalayan sıcak havaya alışan Elros, eliyle uzun sarı saçlarını sıvazladıktan sonra hala cam kenarında dalgın bir biçimde düşünen genç kadına yaklaştı:''Affedersiniz, Bayan Skeoch değil mi?'' Ardından cevabını zaten biliyormuşçasına devam etti:''Ben Elros Amandil, Seherbaz Bürosu başkanı, öncelikle tebrik ederim.''Elini uzatarak ekledi:''Bundan böyle beraber çalşacağız...''
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 4:59 pm

Hermi şaşırmıştı ve hemen elini uzatarak:
-Evet benim teşekkür ederim.Buyrun oturun dedi.
Çok şaşkındı ve birazda utanarak başını önüne eğmişti.Gözleri dolmuştu camda hayallere dalarken çaktırmadan silmeye çalıştı.Çok konuşkan olmasına rağmen ne diyeceğini bilemiyordu sadece şöyle diyebildi.
-Ne içersiniz dedi.
Hala başı önüne eğmişti hiç yapmadığı birşeydi utanmak ama elinde olmadan yapmıştı çünkü karşısında Seherbaz Bürosu Başkanını duruyordu.
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 5:12 pm

Elros ise anlayışlı bir adamdı, ve daha düne kadar karşısındakiyle aynı rütbede....Genç adam yeşil gözlerini Hermi den ayırmadan barmenden bir kaymakbirası -Böyle mekanlarda beyaz şarabın veya viskinin asla bulunamayacağını aklından çıkarmadan- istedi.Ardından yavaşça devam etti:''Yanlış zamanda gelmedim umarım, fakat geçmiş, geride bıraktığımız güzel hatıralar bize yalnızca acı verir...''Camdan uzaklara bakarak ekledi:''Çok uzun zaman önce bıraktım bu yüzden geçmişte yaşamayı...Neyse, sizinle çalşmak bana onur verecek Bayan Skeoch, başvurunuzda 'Seherbazlığı niçin istediniz' sorusuna cevap vermemişsiniz, sanırım bu konuda konuşabiliriz.Rahat olun ayrıca'' Diye devam etti; yeni gelmş kaymakbirasını içmek için ssiyah deri eldivenlerini çıkarırken...
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 5:23 pm

Hermi Bay Amandilin dediklerini düşündü ve evet haklıydı geçmişi düşündükce acı çekiyordu.Sonra neden seherbaz olmak istediğini düşündü ve hemen konuşmaya başladı:
-Seherbaz olmak istedim çünkü kötülükle savaşmamışımdır.Her zaman karanlık güçleri engellemek istemişimdir belki de bu yüzden hayatla mücadele gibi dedi.

Hemen Bay Amandile doğru baktı acaba dedikleri onu tahmin etmiş miydi? Bu arada Bay Amandilin Hermiye sıcak davranması onu rahatlatmıştı.
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 5:32 pm

Genç adam, Hermi nin tedirginliğinin geçmiş olduğunu hissederek hafifçe gülümsedi:''Gerçekten güzel cevap, Hermi''dedi, ona adıyla hitap etmişti:''Sana Hermi dedim, çünkü Seherbazlar alelade mesai arkadaşları değillerdir; birbirlerinin sevdiklerini, hatta hayatlarını koruyan kardeşlerdir.Bu yüzden artık daha sık görüşeceğiz...''Yeşil gözlerini genç kadına dikip ekledi:''...yani eğer bir sakıncası yoksa?''
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 5:40 pm

Hermi adını duyunca gözlerini karşısında duran adama doğru çevirdi ve gülümsedi.Sorulan soru geldi aklına ve hemen cevap verdi.

-Hayır bir sakıncası yok Elros dedi ve gülümsedi.

Hermi buraya girişinde düşündüklerini unutmuştu ve artık gayet keyfi yerindeydi.Deniz mavisi gözleri karşısındakinin gözlerine doğru bakıyordu.
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 5:48 pm

Elros halinden memnundu; sıkıcı bir iş görüşmesi gibi başlayan konuşma şu ana kadar genç adama hem iyi bir çalışan, hem de samimi bir arkadaş kazandırmıştı.Camdan dışarı baktı, yağmurun dinmiş olduğunu görünce sordu:''İstersen dışarı çıkıp biraz yürüyelim, yağmur sonrası gelen toprak kokusunu sevdiğine eminim, hem bu basık yerden kurtulmuş oluruz...''
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 5:55 pm

Hermi gülümseyerek'Peki olur evet bildiniz toprak kokusunu severim 'dedi. Hermi güne kötü başlamıştı ama galiba sonu gayet güzel bitecekti. Hemen paraları ödemek için atılımda bulundu ve Elrosa bırakmadan ödedi.Ve gülümseyer'Bu sefer benim misafirimsiniz size ödettiremezdim'dedi ve kapıdan dışarı çıktılar.Hermi suskundu bugün nedense?
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 6:04 pm

Elros, Hermi'nin pelerinini giymesine yardım ettikten sonra birlikte dışarı çıktılar.Hava gerçekten de o güzel kokuyla doluydu, ayrıca pırıl pırıl bir gökyüzü onları karşılamıştı...Bir süre manzaranın yalın güzelliğine dalarak konuşmadılar, ya da belki konuşuyorlardı-Bazen insanlara da oluveren o gizli yalnızlıktan doğan birleşim- ve Hogsmeade den uzaklaştılar.Hogwarts a yaklaştıkça da etraf daha da sessizleşti fakat ikisi de bu sessizliği bölmeye cesaret edemedi...
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Hermi Julia Skeoch Perş. Tem. 17, 2008 6:15 pm

Hermi her nefes alışında o güzel kokuyu içine çekiyordu.Havanın yağmurdan sonra canlanmasına sevinmişti çünkü o kara bulutlar içini daraltmştı.Hermi yan yana yürüdüğü genç beye doğru bakarak şöyle dedi:
-Bu okulda okumak sizin içinde güzelmiydi?Ben burda çok şey öğrendim ve bu öğrendiklerim bana çok yarar sağladı hayatımda.

Neden böyle dediğini anlayamadı sanki yanındaki kişiyi çok önceden tanıyormuş gibi konuşuyordu.Hemen gülümsedi ve karşısındaki genç adamın yeşil gözlerine baktı...
Hermi Julia Skeoch
Hermi Julia Skeoch
Seherbaz

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 6:29 pm

Elros ise Hogwarts ın alanına girdikçe yeni şeyler hatırlıyordu, fakat acı verici şeyler...''Benim için bu okul yalnızlığımı derslerle telafi etmek için bir fırsattı, bu yüzden başarılarla geçen okulumu mezuniyetten sonra hatırlamak istemedim.''Ardından düşüncelerinden sıyeıldı:''Ama dediğm gibi, bunlar geride kaldı..''Geçmiş hatırlanmaya değer güzellikte değil...''
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

Mesaj tarafından Elros Amandil Perş. Tem. 17, 2008 6:33 pm

Ardından yine konuşmadan Hogsmeade ye kadar yürüdüler.Genç adam, Hermi ye nazikçe veda ederek ayrıldı.Tekrar atıştırmaya başlayan yağmur altında Elros, Hermi yle aynı şeyleri düşündüğüne emindi...
Elros Amandil
Elros Amandil
Seherbaz Bürosu Başkanı

- Similar topics