catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

9 nolu kompartıman

+2
Edmond Dantes
Silmarwen Tinehtele
6 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

9 nolu kompartıman Empty 9 nolu kompartıman

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Çarş. Tem. 09, 2008 4:10 pm

3 ü birlikte boş bir kompartıman aramaya başladılıar her yerde 4 5 çocuk vardı en sonunda boş bir kompartıman buldular 3 birlikte buraya girdi sonra sill çocuğa dönerek "Benim adım Silmarwen" erogonu gösterek "Bu da arkadaşım Erogon peki ya sen kimsin" dedi ve çocuğun konuşmasını bekledi.
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

9 nolu kompartıman Empty Geri: 9 nolu kompartıman

Mesaj tarafından Edmond Dantes Çarş. Tem. 09, 2008 5:31 pm

"Ben Edmond Dantes!"

diye söze başladı Edmond.

"Ama genelde salak arkadaşlarım bana Edi diye seslenirler.Karar sizin!"

Bu sözden sonra kendisine Edi denme ihtimâli yok denecek kadar azdı.
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Çarş. Tem. 09, 2008 5:42 pm

Silmarwen Edmod'un laflarına biraz güllmüştü aynı şekilde Erogonda gülmüşe benziyordu "Banada benim isteğimle bazı arkadaşlarım Sill der yani hoşuma giden insanlar Sill der, sert kaba bir görünüşün var ama bilmem sana kanım ısındı, İstersen sen de Sill diyebilirsin"dedi.
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Edmond Dantes Çarş. Tem. 09, 2008 6:46 pm

Edmond sırıtarak baktı Silmarwen'e:

"Kanın bana mı ısındı?"

Sert olmayan bir şekilde gülümsedi.

"Genelde milletin bedeni benim onlardan döktüğüm kanlarla ıslanır."

Sonra ciddileşerek:

"Fakat ben asla kavga başlatmam, Sill"
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Çarş. Tem. 09, 2008 9:55 pm

Elisia sandığını çekiştire çekiştire trene kendini zor attı.Sandık kendisi için çok ağırdı ve taşımakta zorlanıyordu ama yapacak ßirşey yoktu.Çevresine ßakına ßakına ßoş kompartıman arayarak yürümeye devam etti.Kompartımanlar genelde hep doluydu ve ßu çok sinirine dokunmuştu.Sanki gün içinde herşey ona karşı ßirlik olmuş gißi geliyordu.Aslında ßu sadece karamsarlık ve yeni ßiryere gitmenin verdiği gerginlikti.ßiraz daha yürüdükten sonra 9 nolu kompartımanın önünde durdu.İçeride 3 çocuk vardı.Hiç yoktan iyidir diyerek kompartımana daldı.Aslında ßöyle dalması hoş ßirşey değildi ama koridorda yürümekten ßıkmıştı.Sandığı ßir kenara iterek en güzel gülümsemesini yüzüne kondurdu ve;

- Selam çocuklar ßen Elisia.Kusura ßakmayın ßöyle daldığım için,aslında pek huyumda değildir ama en ßoş kompartıman ßurasıydı.

dedi ve koltuğa çöktü.Sonunda oturacak ßiryer ßulduğu için ßiraz rahatlamıştı.
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Çarş. Tem. 09, 2008 10:03 pm

Sill hayatında ilk defa kendinden uzun bir kız görmüştü "hoş geldin Elisia benim adım Silmarwen bunlarda" edmondu göstererek "Edmond ve" erogonu göstererek "erogon. eee oturucakmısın?" dedi.
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Edmond Dantes Çarş. Tem. 09, 2008 10:06 pm

Edmond kıza bakmak için ciddî anlamda başını yukarı kaldırarak:

"Boya bak!"

dedi biraz fısıltılı bir sesle.

"Merhaba, ben Edmond!"

dedi yine aynı fısıltılı tonda.
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Çarş. Tem. 09, 2008 10:17 pm

Elisia oturduğu yerden kalkarak üçününde elini sıktı ve;

- Gerçekten çok memnun oldum.

dedi gülümsemesini ßozmadan.Daha sonra Edmond'a döndü ve;

- Oldukça kısık sesle söylemiş olsanda dediğini duydum.ßu ßoyum her yerde ßaşıma ßela oluyor.Keşke ßiraz daha kısa olmuş olsaydım.Ama elimde olan ßirşey değil taßi.

dedi tekrar gülümseyerek.Ve cam kenarına gidip oturdu.Tren yavaş yavaş hızlanıyor peronsa uzaklaşıyordu.Elisia ßelli ßelirsiz ßir his duydu içinde.Ailesinden ayrıldığı için ßir ßurukluk.Ama duygularını dışa vuran ßir kız değildi özellikle ßöyle ßir ortamda ßunu asla hissettirmezdi.Tekrar çocuklara döndü ve;

- Ee nasılsınız ßakalım?

diye sordu..
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Edmond Dantes Çarş. Tem. 09, 2008 10:21 pm

Edmond arkasına iyice yaslandı ve artistçe kollarını koltuğa attı.

"İyiyim ben, sen nasılsın?"

Oldukça serseri bir görünümü vardı, zaten Muggle okullarında büyümüş olduğu için, serseriydi de.
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Çarş. Tem. 09, 2008 10:30 pm

Silmarwen Edmodun haraketlerini garip bulmuştu acaba kendini nerde sandığını merak ederek alttan almaya karar verdi. "dostum kollarını biraz indirsen olurmu" dedi ve elisia ya dönerek "Bende iyim sağol ya sen" dedi
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Edmond Dantes Çarş. Tem. 09, 2008 10:34 pm

Edmond şaşırarak:

"Sana bir sakıncası yok herhâlde.Bunu artistliğimden yapmıyorum?"

Sonra hafif yerinde kıpırdadı ama ellerini indirmedi.

"Dostum, bunun sana bir zararı yok ki?Gıcık da etmeye uğraşmıyorum?"
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Çarş. Tem. 09, 2008 10:38 pm

Elisia ikisinede ßakarak;

- Teşekkür ederim ßende iyiyim.

dedi.Sill Edmond'un hareketlerinden rahatsız olduğundan onu uyarmıştı.Aslında Edmond gerçekten garip ßiriydi ama Elisia ßunu şu an dile getirmek istemiyordu.ßirileriyle ters düşmek en son istediği şeydi.Alttan almak onun en ßüyük özelliklerinden ßiriydi ve yaşadığı şeylerden aldığı ßir derste insan hakkında hiçßir zaman önyargılı olunmaması gerektiğiydi,ßu yüzden kavgalı olduğu insan sayısı yok denilecek kadar azdı.En iyisi konuyu değiştirmek diye düşündü ve tekrar gülümseyerek;

- Hogwarts'a gitceğim için çok heyecanlıyım.Aynı zamandada ßiraz korkuyorum.Sizde durumlar nasıl?

diye sordu..
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Frogonry Bagterlayer Çarş. Tem. 09, 2008 10:48 pm

Bu sefer Eragon konuşmak istemişti. Kıza bakarak:
"Ben de gerçekten çok merak ediyorum okulu..."dedi. "Acaba dersler ve diğer her şey hatta nasıl olacak... Benim bu dünyayla ilgili bilmediğim o kadar şey var ki... Sill ve ben muggle aile kökenliyiz. Ama tabi onun babası bir büyücü benim ise annem yalnızca kofti. Babam ise bir muggle... Bana ailem mektup geldikten sonra söyledi olanları...Yani o kadar çok şaşırmıştım ki olanlara inanamazsınız...Peki ya siz... Sizin ailelerinizden ne haber..."diye de bitirdi Eragon hem Edmond'a hem de Elisia'ya bakarak.

En son Eragon Shadeslayer tarafından Salı Tem. 15, 2008 3:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Frogonry Bagterlayer
Frogonry Bagterlayer
Tılsım Profesörü

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Çarş. Tem. 09, 2008 10:53 pm

Sill edmonda Hafiten baktıktan sonra erogon ve elisia ya bakarak "Banada öyle oldu annem okula gelinceeye kadar büyücülüğe inanmamıştı hatta babamı kaç tane psikolağa götürdü en sonunda ben buraya gelince inanmamaktan vazgeçti." dei
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Edmond Dantes Perş. Tem. 10, 2008 1:09 pm

Edmond son konuşmada biraz başını öne eğmişti.

"Benim annem de babam da bir Muggle."

Sonra ellerini de indirdi, biraz da üzgünce:

"Hiçbir zaman benimle ilgilenmediler, sanırım buraya gelmeme sevindiler çünkü başlarından atmışları resmen!"
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Perş. Tem. 10, 2008 1:14 pm

Elisia üçünüde dinledikten sonra sıranın kendisine geldiğini anlayarak konuşmaya ßaşladı;

- ßenim annemde ßaßamda safkan.Küçüklüğümden ßeri Hogwarts'ın hayalini kuruyordum.Ve sonunda işte ßuradayım.Hogwarts Express'inde.Ama her ne kadar safkan olsamda ßenimde öğrenmeye can attığım ßir sürü şey var.Derslerin ßaşlamasını saßırsızlıkla ßekliyorum.

ßunları söyledikten sonra çocuklara gülümsedi ve ßacak ßacak üzerine atıp sakince dışarıyı izlemeye ßaşladı.Gökyüzü çok güzel görünüyordu.
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Frogonry Bagterlayer Perş. Tem. 10, 2008 1:28 pm

Artık hava değişmeye başlamıştı. Sanki hogwarts'ın habercisi olan büyülü bir hava ortamı oluşmuştu. Uzun süredir kompartımandaki dört kişide konuşmuyor, çoğunlukla dışarıyı seyrediyorlardı. Eragon ise oturmuş bir yandan hogwarts bir tarih adlı kitabını inceliyor bir yandan da camdan dışarı bakıyordu. Bir ara bir kadın önünde bir çok şekerlemenin bulunduğu arabayla yanlarından geçti. Kadın Eragon'un daha önce hiç duymadığı değişik isimlerdeki çikolata ve şekerlerden bahsediyordu. Eragon merakla kadının dediklerini dinlerken ve alıp almamak konusunda düşünmeye başlamışken Elisia kadına seslenmişti bile.

En son Eragon Shadeslayer tarafından Salı Tem. 15, 2008 3:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Frogonry Bagterlayer
Frogonry Bagterlayer
Tılsım Profesörü

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Perş. Tem. 10, 2008 1:37 pm

Elisia kompartımanın önünden geçen şekerci kadının sesiyle daldığı manzaradan çıktı.Çok acıkmıştı,uzun zamandır hiçßirşey yememişti ve yanında yiyecek hiçßirşey getirmemişti.Oturduğu yerden hızla kalkarak kompartımanın kapısını açtı ve;

- Hey pardon ßakarmısınız?

diye seslendi.Kadın araßayı geriye doğru iterek yanına yaklaştı ve;

- Söyle çocuğum ne istemiştin?

diye sordu.Elisia şekerlere şöyle ßir göz atarak;

- ßir tane çikolatalı kurßağa ve iki tanede şekerli tüy kalem istiyorum.

dedi.Daha sonra ßaşını arkaya çevirerek;

- Hey çocuklar ßu şekerler gerçekten muhteşem.Siz ßirşey istiyormusunuz? ßenden olacak hepsi.

dedi ve gülümsedi.Hogwarts Expressindeydi,yeni arkadaşlar edinmişti ve ßirazdan açlığını ßastıracaktı.Günün ßaşındaki karamsarlığından tamemen sıyrılmış görünüyordu.
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Perş. Tem. 10, 2008 1:46 pm

Elisia "ßir tane çikolatalı kurßağa ve iki tanede şekerli tüy kalem istiyorum." diyince sill'in midesi bulandı. Elisia ya dedliymiş gibi bakmaya başladı sonra "Kurbağamı yicez bide çikolataya batırılmış" sonra bir an duraksadı "Peki tadı nasıl oluyo" dedi içinde bir merak uyanmıştı acaba kurbağanın tadı nasıl oluyodu
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Perş. Tem. 10, 2008 1:56 pm

Elisia Sill'in dediğini duyunca içten ßir kahkaha patlattı.Ona dönerek;

- Hayır Sill taßiki gerçek kurßağa değil.Çikolatadan sihirle yapılmış.Ama açtıktan sonra direk ağzına at yoksa elinden kaçırırsın.

dedi sırıtışını ßozmadan.Ve kapıdan ona ßir çikolatalı kurßağa kutusu attı.Daha sonra kadına dönerek aldıklarının parasını ödedi.
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Frogonry Bagterlayer Perş. Tem. 10, 2008 1:57 pm

Doğrusu Elisia'nın onlara birşeyler ısmarlamak istemesinden Eragon çok hoşlanmıştı. Çünkü Eragon'a göre bu onlarla anlaşmaya çalışıyor demekti. Eragon Elisia'ya çok teşekkür etti ve kadının neler sattığına bakmak üzere yanına gitti ve gerçekten gördüklerine çok şaşırdı. Eragon'un daha önce ömründe görmedigi Bertie Botts'un Bin Bir Çeşit Fasulye Şekerlemesi, Balonlu Yıldız Çikleti, Çikolatalı Kurbağa, Balkabağı Poğaçası, Kazan Pastası, Meyankökü Asası ve buna benzer garip şeyler vardı. Hepsinden tatmak istiyordu Eragon. Aslında bu yüzden de Elisia'ya teklifinden dolayı teşekkür etti. Sonra da arabada ne varsa biraz biraz aldı, kadına on bir gümüş sickle ve yedi bronz knut verdi. Gerçekten kendisini biraz garip hissetmişti Eragon bunları alırken çünkü herkese biraz boşboğaz gibi göründüğünü düşünüyordu. Aslında pek obur olduğu söylenemezdi ama olsun meraklıydı işte herşeye...

En son Eragon Shadeslayer tarafından Salı Tem. 15, 2008 3:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Frogonry Bagterlayer
Frogonry Bagterlayer
Tılsım Profesörü

Mesaj tarafından Silmarwen Tinehtele Perş. Tem. 10, 2008 2:03 pm

Sill eline gelen paketi açmaya koyuldu açtığında içinden cidden bir kurbağa çıktı. Ama sorun haraket ediyo olmasıydı hemen kafasına zıpladı kurbağa Sill refleksleri sayesinde kurbayı havada tuttu "Vay be" dedi kendi kendine sonra elisiya dönerek "Peki başka ne var daha çok şeker isityom" dedi. Sonrada kurbayı ağzına attı tadı cidden çikolata tadındaydı.
Silmarwen Tinehtele
Silmarwen Tinehtele
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Elisia ßlair Mc'Lauren Perş. Tem. 10, 2008 2:10 pm

Elisia kadına parasını ödedikten sonra gülümseyerek yerine oturdu ve Sill'e ßaktı.Kurßağa onu uğraştırmışa ßenziyordu ama yinede yiyeßilmeyi ßaşarmıştı.

- Sana söylemiştim onları yemek her zaman kolay olmuyor.

dedi ve sırıttı.ßu sırada Eragon şekerci kadından oldukça fazla şeker almıştı ve taşımakta zorlanıyor gißi görünüyordu.Ayağa kalkarak elindeki şekerlerden ßir kaçını aldı ve koltuğa koydu;

- Hey ßu kadar şeyi yiyeßileceğini düşünmüyorsun gerçekten değil mi?

diye sordu daha ßeter ßir sırıtışla.Kendi her zaman ßu şekerlerden haßerdar olduğu için ona garip gelmiyordu artık ama arkadaşları ilk defa gördükleri için onlarıda anlıyordu.ßir yandan onların ßu şekerleri tam olarak ßilmemesi işinede geliyordu.Aklından ßir muzurluk geçti ve ßir ßin ßir çeşit fasulye şekerlemesi kutusu alarak Sill'e attı.

- Sill ßak ßunuda mutlaka denemelisin.Gerçekten çok güzel.Şu gri olanlar varya onlardan ye.

dedi eğlendiğini ßelli etmemeye çalışarak.

En son Elisia ßlair Mc'Lauren tarafından Perş. Tem. 10, 2008 2:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Elisia ßlair Mc'Lauren
Elisia ßlair Mc'Lauren
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf

Mesaj tarafından Edmond Dantes Perş. Tem. 10, 2008 2:11 pm

Edmond sırıtarak Sill'e olanları seyretti:

"Çikolatalı bir kurbağa?Sırada ne var?"

Sonra düşünceli bir şekilde:

"Sanırım ben kurbağa yiyemem, tüy kalem dediğinizden olabilir."

Keşke kendisinin alacak parası olabilseydi de başkasına ısmarlatmak zorunda kalmasaydı....
Edmond Dantes
Edmond Dantes
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Mesaj tarafından Frogonry Bagterlayer Perş. Tem. 10, 2008 2:19 pm

Eragon aldığı şekerleri teker teker denemeye koyulmuştu. Aralarında en çokta Bertie Botts'un Bin Bir Çeşit Fasulye Şekerlemeleri'ni beğenmişti. Çünkü gerçekten bunların içinden ne çıkacağı belli olmuyordu ve zevkliydilerde. Bir ara neyseki Eragon'a tırnak kiri geldi de artık bıraktı.Zaten Elisia da tam o sıralar Sill'e bu şekerlemelerden uzatmıştı ve kendi yüzündeki tiksinç ifadeyi görmesini istemiyordu Sill'in. Süpriz olmalıydı ona.
Ama diğer şekerleride denemeye devam ediyordu yine de Eragon.
Şekerleri yerken birden Edmond'u fark etti ve ona da yediği şekerlemelerden bir kısmını uzattı:
"Sende al istersen..."dedi Eragon."Bunlardan daha çok var...Ben sanırım hepsini yiyemem..."

En son Eragon Shadeslayer tarafından Salı Tem. 15, 2008 3:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Frogonry Bagterlayer
Frogonry Bagterlayer
Tılsım Profesörü

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics